پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : یکشنبه 21 مرداد 01:11 کد خبر : 8714

دولت بودجه‌ای برای پرداخت اقساط اردوگاه باهنر اختصاص نداد

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته، دولت تا به امروز اعتباری برای پرداخت اقساط اردوگاه شهید با هنر اختصاص نداده وخزانه داری کل کشور پولی را پرداخت نکرده است.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم،فروش اردوگاه شهید باهنر خبری بود كه حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراكسیون فرهنگیان مجلس از آن سخن گفت.ماجرا مربوط به سال 95 است، طبق گفته‌های او در این سال، آموزش‌وپرورش به فروش اردوگاه شهید باهنر به یك سوم قیمت در قالب اجاره به شرط تملیك  اقدام كرده است.

آموزش‌وپرورش در این سال برای تامین اعتبار مورد نیاز پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته، 4 هزار میلیارد تومان وام دریافت كرد و برای دریافت آن اردوگاه باهنر را در رهن می‌گذارد این اردوگاه در قالب اجاره به شرط تملیك به شركتی به نام واسط شهریور سوم واگذار می شود.

 

در همین رابطه حمیدرضا حاجی بابایی درباره وضعیت اردوگاه شهید باهنر اظهار كرد: با توجه به عدم تخصیص اعتبار تا به امروز، در سررسید قسط در تاریخ های سوم خرداد 96، سوم آذر 96  و سوم خرداد 97  به میزان دو هزار و 100 میلیارد تومان از بدهی‌های آموزش وپرورش به شركت واسط مالی سوم شهریور پرداخت نشده است.

وی افزود: اعلام شده بود، كه اردوگاه شهید باهنر با اجاره به شرط تملیك بصورت قسطی به شركت غیردولتی واسط سوم شهریور فروخته شده است وآموزش وپرورش این اردوگاه ملی را به شرط تملیك به ازای 8 قسط كه در بازه زمانی شش ماهه هرقسط به میزان 700 میلیارد تومان خریداری كرده است،كه جمع آن 5 هزار و 600 میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

حاجی بابایی گفت:اگر این موضوع صحت داشته باشد باید در این خصوص دولت اعتبار مورد نیاز را در لایحه بودجه سالانه پیش بینی كند، اما تا بحال نه در لایحه بودجه ردیفی در این خصوص دیده شده و نه خزانه‌داری كل پرداختی داشته است.

رئیس فراكسیون فرهنگیان عنوان كرد: در بررسی‌های صورت گرفته با وجود تلاش گسترده برای پیگیری موضوع به سندی برخورد نكردیم،اما اگر در وزارت آموزش وپرورش سندی مبنی بر پرداخت وجود دارد ارائه دهند.

وی تاكید كرد: اما اگر سندی وجود نداشته باشد و پاسخگوی سخنان غیر واقعی به مردم چه كسانی خواهند بود؟ اولین بار آقای فانی وزیر وقت آموزش وپرورش نامه‌ای را مبنی بر درخواست واگذاری 5 اردوگاه در كشور عبارت از شهید باهنر تهران، اردوگاه نیشابور، میرزا كوچك خان رامسر،شهید بهشتی اصفهان،شهید رجایی گلستان نوشت كه در نهایت اردوگاه شهید باهنر واگذار شد.

حاجی بابایی بیان كرد: پیگیر اصلی واگذاری آقای مجاوری مشاور معاونت پشتیبانی وقت آقای بطحایی بود، از این نظر بی دلیل نیست مسئول اصلی بی محابا درشت گویی می‌كند. قطعا كمیسیون اصل نود رسیدگی لازم را انجام خواهد داشت./د

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.