پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : سه شنبه 16 مرداد 00:16 کد خبر : 8678

جزییات بخشنامه ایجاد وحدت‌رویه در حقوق و مزایای کارکنان آموزش‌وپرورش

وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه ایجاد وحدت رویه و اتخاذ روال یکسان در انجام امور حقوق ومزایا را ابلاغ کرد.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم، وزارت آموزش و پرورش بخشنامه ایجاد وحدت رویه و اتخاذ روال یكسان در انجام امور حقوق و مزایا را ابلاغ كرده است.

در این بخشنامه آمده است:

1.به استناد بخشنامه مورخ 6 اسفند 58 معلمانی كه از بدو استخدام برای خدمت در سمت معلمی استخدام شده‌اند در صورت انتصاب در مشاغل مصوب اداری آموزش و پرورش، سوابق تجربی آنها اعم از آموزشی یا سایر مشاغل اداری (رشته‌های شغلی غیر از طرح طبقه بندی مشاغل معلمان)جزو تجربه آموزشی قابل محاسبه بوده و در صورت انتصاب مجدد در مشاغل آموزشی مدارس این مدت با رعایت سایر مقررات مشمول تقلیل ساعت تدریس نیز قرار خواهد گرفت.

 

2. كاركنانی كه در ابتدای استخدام یا ورود به وزارت آموزش و پرورش مشاغل اداری اشتغال داشته و سپس متقاضی تغییر سمت و انتصاب در سمت‌های قابل تخصیص در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان(دبیر، آموزگار و ...) باشند، پس از انتصاب در سمت آموزشی (برای مثال دبیری) در رتبه شغلی مقدماتی و طبقه شغلی مطابق مدرك تحصیلی در جدول حق شغل تخصیص و سپس روند ارتقای رتبه و طبقه شغلی بالاتر آنها با توجه به مفاد تبصره 4 بخشنامه مورخ 27 دی ماه 89 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور(ضوابط ارتقای كارمندان در طبقات و رتبه های جدول حق شغل) و بخشنامه مورخ 28 دی ماه 89 و براساس ماده 4 دستورالعمل نحوه احتساب تجربه آموزشی موضوع تبصره یك ماده یك آیین نامه اجرایی طرح طبقه بندی معلمان كشور و با رعایت سایر ضوابط مربوط به ترتیب با دو سال یا دو و نیم سال تجربه آموزشی برحسب مدرك تحصیلی به طبقه شغلی بالاتر با سه سال تجربه آموزشی به رتبه شغلی بالاتر ارتقا خواهند یافت.

 

لازم به ذكر است مزایای تبصره 6 بند الف و تبصره دو جز یك بند ب بخشنامه مورخ 28 دی ماه 89(تعجیل در ارتقای رتبه و طبقه) صرفا برای سوابق خدمت كاركنان بوده و در محاسبه سوابق تجربی افراد شاغل در مناطق مورد نظر ملاك عمل قرار نمی‌گیرد.

 

3. ایام خدمت تمام وقت كاركنان سایر دستگاه‌های دولتی كه به وزارت آموزش و پرورش منتقل و در مشاغل قابل تخصیص در طرح طبقه بندی معلمان انتصاب می‌یابند جزو سنوات خدمت دولتی قابل محاسبه است اما ایام مذكور به عنوان تجربه آموزشی قابل محاسبه نیست.

 

4.كاركنانی كه اكنون در نهضت سوادآموزی با عناوین راهنمای تحصیلی، آموزشیار، مربی آموزشی، راهنما مسئول  و ناظر آموزشی خدمت كرده‌اند جزو مشمولین بخشنامه مورخ 6 اسفند 58 قرار نمی‌گیرند.

 

5.براساس بخشنامه مورخ 17 شهریور 94 اعمال مدرك تحصیلی جدید تمام كاركنان اعم از ایثارگران و سایر كاركنان منوط به شرایط احراز طرح‌های طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل مستخدمین دستگاه‌های اجرایی كه به تأیید سازمان امور اداری استخدامی رسیده باشد بنابراین اعمال مدارك تحصیلی كاركنان در شرایط رشته شغلی پست مورد تصدی مدرك تحصیلی مورد نظر پیش بینی نشده باشد، با طرح مووضع در كمیسیون سرمایه انسانی و عناوین مشابه قابل اعمال در احكام حقوقی آنان نخواهد بود.

 

6.با توجه به بخشنامه مورخ 16 آذر 92 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و مطابق ضوابط و مقررات تمامی مدارك مقاطع تحصیلی رسمی از سوی وزارت علوم و وزارت بهداشت با ارزش علمی و بدون ذكر كلمه معادل صادر شود و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ملاك عمل قرار گیرد. دارای ارزش استخدامی بوده و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط در وضعیت استخدامی كارمندان خود ملاك عمل قرار دهند.مدارك و گواهینامه‌هایی كه فاقد شرایط فوق بوده از ارزش استخدامی معادل با مقاطع تحصیلی خاصی در نظام آموزش عالی كشور برخوردار نیست.

 

7.برای اعمال مدرك تحصیلی ابتدا از مراجع ذی ربط نظیر وزارت علوم استعلام و پس از اطمینان از صحت و سقم مدرك تحصیلی صادره نسبت به اعمال آن با رعایت سایر ضوابط و مقررات اقدام شود.

 

8.رعایت مفاد بخشنامه 23 مرداد 91 برای فارغ التحصیلان دوره‌های آموزشی بلندمدت هم سطح مقاطع تحصیلی رسمی مانند سازمان مدیریت صنعتی مبنی بر اینكه پذیرش و شركت در دوره‌های آموزش تا تاریخ 6 خرداد 91 صورت گرفته باشد، الزامی است.

 

9. دانشجویان متعهد خدمتی كه در فاصله زمانی سال‌های 69 تا 78 فارغ التحصیل شده‌اند اما به دلیل عدم وجود مجوز استخدامی جذب نشده‌اند و به همین علت برای آنها فاصله خدمتی ایجاد شده است در اجرای رأی شماره 153 مورخ 12 خرداد 87 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، ایام تحصیل و فاصله خدمتی ایجاد شده قابل محاسبه بوده و رأی مزبور براساس بخشنامه مورخ 20 دی 94 دفتر نظارتی قابل تسری به فارغ التحصیلان قبل و بعد از تاریخ مذبور و دانش‌آموزان دانش‌سراها نخواهد بود. ضمنا مطابق نظریه مورخ 26 دی 88 امور نظام های جبران خدمت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ایام بلاتكلیفی به لحاظ عدم اشتغال به عنوان تجربه مربوط قابل احتساب نیست.

 

10. همكاران فرهنگی كه قبل از ورود به دانش سراهای عالی و دانشگاه‌های تربیت معلم به خدمت نظام وظیفه اعزام شده‌اند و به لحاظ قبولی در دانشگاه‌ها و متعهد به خدمت شدند از ادامه سربازی خودداری كرده‌اند به موجب ماده 34 قانون استخدام كشوری و ماده 105 قانون مدیریت خدمات كشوری دوره خدمت نظام وظیفه عمومی اعم از دوره ضرورت یا دوره احتیاط به عنوان خدمت قابل قبول دولتی از نظر بازنشستگی و وظیفه قابل احتساب است و ملاك اقدام مدت خدمت انجام شده است.

 

لازم به ذكر است احتساب خدمت نظام وظیفه به عنوان سابقه خدمت دولتی صرفا مدت خدمت قانونی است كه فرد خدمت كرده و مواردی كه منجر به كسب خدمت وظیفه شده مانند سوابق خدمت بسیج كسر خدمت فرزند رزمنده، تشویقی و ... به عنوان سابقه خدمت دولتی قابل محاسبه نیست. /د

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.