پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی:
تاریخ : یکشنبه 14 مرداد 02:07 کد خبر : 8664

اردوهای باکیفیت نیازمندمنابع مالی است

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه اردوها و جابجایی با کیفیت بچه ها نیازمند منابع مالی است و بیشتر به دلیل عدم امکانات بچه ها را در کلاس حبس می کنیم.


به گزارش گروه اجتماعی رسانه معلم، جبار كوچكی نژاد عضو كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر، با بیان اینكه اردوهای دانش آموزی، علمی، آموزشی و زیارتی هستند گفت: برخی اردوها چون راهیان نور مشترك به سپاه و آموزش و پرورش واگذار می شود. قبلا آموزش و پرورش تصمیم گرفته بود برخی دروس را در قالب اردو ارائه دهد كه با توجه به مشكلات و حوادث محقق نشد.

وی افزود: آموزش و پرورش در جهت تامین اعتبار اردو مشكلاتی دارد و باید هم اولیا و هم نهادهای دیگر چون وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات به آموزش و پرورش كمك كنند.

این عضو كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه اردو یك فرصت خوب است و خاطره ماندگاری می شود گفت: اردو جمع گرایی را رشد می دهد و بسیاری بچه ها مسائل را در اردوها یاد می گیرند و از طبیعت بهره مند می شوند. استمرار آموزش در اردوها در بسیاری مدارس دنیا دنبال می‌شود و بچه ها را در مدرسه نگه نمی دارند و مثلا به كتابخانه ها و... می‌برند.

كوچكی نژاد ادامه داد: متاسفانه اردوهاو جابجایی با كیفیت بچه ها نیازمند منابع مالی است وگرنه ظرفیت های معلمان و مدیران مدارس بالاست و بیشتر به دلیل عدم امكانات بچه ها را در كلاس حبس می كنیم. از آن سو اگر حادثه ای به وقوع بپیوندد همه از وزیر تا مدیر مدرسه پای محاكمه و پاسخگویی می‌آیند و این نگرانی در مدیران وجود دارد.

همچنین مهدی فیض معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش  در  این برنامه، در پاسخ به جوابیه وزارت ورزش و جوانان برای ویژه برنامه اوقات فراغت برنامه پرسشگر مبنی بر بیشتر نبودن بودجه اوقات این وزارتخانه نسبت به آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه داد و با بیان اینكه در سند تحول تصریح شده همه فعالیت های مرتبط با نوجوانان باید با محوریت آموزش و پرورش باشد و همه دستگاه‌ها موظف هستند برای تحقق اهداف سند به آموزش و پرورش كمك كنند گفت: وزارت كشور محور اوقات فراغت است و بودجه را تقسیم می‌كند و متولی اوقات فراغت را وزارت ورزش قرار داده است

وی افزود: این در حالی است كه وزارت كشور كه رئیس ستاد هماهنگی اوقات فراغت است باید از ابتدا بررسی كند چه سهمی متعلق به جوانان و چه سهمی متعلق به نوجوانان است و اجازه دهد خود آموزش و پرورش مسوول تقسیم بودجه درونی اوقات فراغت نوجوانان باشد. لازم است وزارت كشور تجدیدنظری كند. اكنون همه بودجه یك كاسه به وزارت ورزش میرود كه باید تجدید نظر شود./د

 

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.