پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : یکشنبه 14 مرداد 02:07 کد خبر : 8663

حقوق معلم ها، هر روز کمتر از دیروز/بعد از سختی کار، تفاوت تطبیق هم از مزد فرهنگیان کسر می شود؟


به گزارش گروه آموزش و پرورش رسانه معلم، پس از حذف ناعادلانه بند سختی كار از حكم كارگزینی فرهنگیان، هم اكنون به طور پراكنده و غیررسمی، سخن از حذف بند تفاوت تطبیق و حذف دوران تحصیل تربیت معلم و دبیری از پیشینه كاری برای بازنشستگی می شود. چند روز پیش یكی از همكاران فرهنگی از یكی از مسئولان آموزش و پرورش در تهران شنیده بود كه قرار است بند تفاوت تطبیق هم از حكم های كارگزینی حذف شود. این بند به طور میانگین چیزی حدود 100 تا 200 هزار تومان به حقوق فرهنگیان اضافه می كند.

  هم اكنون چنین به نظر می رسد كه دولت با جلو انداختن دیوان محاسبات و این كه در گذشته چند بند غیرقانونی به حقوق فرهنگیان و برخی از دیگر كاركنان دولت افزوده شده و باید كم گردد به دنبال این است كه محلی برای كسری بودجه خود، دست و پا كند. به راستی شگفت آور نیست در جامعه ای كه رقم های دزدی و اختلاس هایی كه هر روز رسانه ای می شود، نجومی است و سر به فلك می كشد، دولت و دیگر اركان حاكمیت به جای برخورد جدی با دزدان و متخلفان گردن كلفت، چراغ دست شان بگیرند و به بهانه های سست و واهی، از حقوق 2 میلیون تومانی فرهنگیان، كم كنند؟ تازه به همین هم اكتفا نكنند و آن طور كه در فضای مجازی منتشر شده است، قانون را عطف به ماسبق كنند و دوره های تربیت معلم و دبیری آموزگاران را از سابقه كاری آنها حذف نمایند؟ و شگفت آور، موضع گیری دو پهلوی فرادستان آموزش و پرورش است كه به طور شفاف اعلام نمی كنند كه آیا به راستی این خبرهایی كه از زبان برخی مسئولان خود آموزش و پرورش شنیده می شود، حقیقت دارند یا نه؟ اگر آنگونه كه وزیر آموزش و پرورش اعلام كرده است كه ما در این تصمیمات كاره ای نیستیم و كار،كار دیوان محاسبات است؛ دست كم اطلاع رسانی شفاف و دقیق كه از دست شان برمی آید. یك سوی دیگر این داستان، به تشكل های صنفی و سیاسی فرهنگیان برمی گردد. برخی از این تشكل ها، تشكل های پستی هستند و تنها هنری كه دارند این است كه پست های گوناگون اداری و وزارتی را برای نیروهای خودشان جور كنند؛ برخی دیگر هم تشریفاتی اند و تنها در دیدار با فرادستان آموزش و پرورش دعوت می شوند و هنر دیگری جز ظاهر شدن در عكس با مسئولان ندارند. اما برخی تشكل ها هم هستند كه دل نگران حق و حقوق فرهنگیان هستند. این تشكل ها باید در این مورد به جد پیگیر باشند تا بتوانند در برابر تضییع بیشتر حقوق فرهنگیان، واكنش فراخور نشان دهند./د

 

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.