پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

وزیر آموزش و پرورش در کرمان:
تاریخ : جمعه 12 مرداد 02:27 کد خبر : 8657

آموزش و پرورش با کمبود امکانات و افزایش تقاضا روبرو است


به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری رسانه معلم، سید محمد بطحایی در جلسه مشترك شورای آموزش و پرورش و مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان كرمان كه در سالن شهید مرتضوی استانداری كرمان برگزار شد، اظهار داشت: دشمنی، دشمنان انقلاب یك بار دیگر با روش های جدید به اوج خود رسیده تا این نظام را بین ببرند و در تلاشند تا پایمردی مردم را به نظام كمتر كنند اما مردم در سخت ترین شرایط پای این نظام ایستاده اند.

وی با بیان این كه دشمنان به خیال خود به‌ دنبال تلاش برای عمیق كردن شكاف بین مردم و مسئولان نظام هستند، گفت: مردم ما در چهل سال گذشته ثابت كردند حتی در سخت‌ترین شرایط اقتصادی نظام اسلامی را تنها نخواهند گذاشت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این كه در باب اهمیت آموزش و پرورش مباحث زیادی مطرح است و به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش هم از بعضی اقدامات انتقاد دارم، افزود: آموزش و پرورش را به وزیر خلاصه كردیم كه ضربه سنگینی به سیستم آموزشی كشور وارد كرده است.

وی با بیان این كه در آموزش و پرورش همه باید كمك كنند و مختصات جامعه فردا، امروز بر روی تخته مدارس ترسیم می‌شود، بیان كرد: این كه امروز بیمارستان‌های ما شلوغ یا خلوت است بستگی به وضعیت امروز مدارس ما دارد و باید همه ما مسئولانه عمل كنیم.

بطحایی با اشاره به این كه متاسفانه با توجه به این كه آموزه‌های دینی ما تاكید دارند اما به پرورش در آموزش و پرورش توجه نشده است، گفت: بارها بعد از انقلاب خیز برداشتیم تا آموزش و پرورش را متحول كنیم و بزرگترین دست آورد ما انتقال یكسری مفاهیم در سطحی‌ترین محور یعنی حافظه محوری بوده است.

وی با بیان این كه به همكاران گفتم كه به هیچ وجه اجازه برگزاری رقابت‌ها را در بین دانش آموزان در مدرسه ندهید، افزود: در رویكرد جدید آموزش و پرورش اصرار بر اهداف پرورشی داریم و این موضوع را با جدیت پیگیری می‌كنیم.

وزیر آموزش و پرورش، گفت : طرح پیش نویس رتبه بندی فرهنگیان تدوین شده و آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی است .

بطحایی با اشاره به این كه آموزش و پرورش یعنی دانش‌آ‌موز باید تعلق خاطر به دین و كشور خود داشته باشد و مسئولیت‌پذیر نسبت به جامعه پرورش پیدا كند، بیان كرد: با كمبود امكانات و تقاضاهای زیاد روبه‌رو هستیم كه انجام كارها فقط از عهده من شخص وزیر برنمی‌آید و جامعه باید به مسائل آموزشی ورود كند.

وی با بیان این كه نهادهای مدرسه باید صلاحیت‌ها و شایستگی‌های لازم را پیدا كنند و پله اول ما مدیران مدارس هستند، گفت: اگر مدیر مدرسه یك مدیر واقعی باشد 90 درصد مشكلات مدارس كشور حل خواهد شد و باید اختیارات لازم را به مدیر مدرسه داد.

بطحایی با اشاره  به این كه نظام انتخاب و انتصاب مدیران را پیگیری می‌كنیم تا همه كسانی كه شرایط مدیریت در مدارس را دارند نامزد شوند، افزود: در سه استان این طرح به‌صورت آزمایشی در حال انجام است.

وی با بیان این كه خیلی تلاش كردیم كه با چالش كم جلوی آزمون‌ها و تست‌ها را در مدارس بگیریم، گفت: بر نمی‌تابم كه بچه كلاس دوم ابتدایی تحت آزمون‌های شدید تستی قرار بگیرد و این یك انحراف بزرگ است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این كه در پایه هفتم بین مدارس ما تفاوتی وجود ندارد، بیان كرد: متاسفانه به بهانه آزمون بچه‌ها را به فلان مدرسه می‌فرستند كه اصلا قابل قبول نیست.

بطحایی با اشاره به اهمیت تربیت در جامعه، تصریح كرد: نسبت به تربیت نسل آینده خیلی كم توجه شده ایم و این وزراتخانه به تنهایی قادر نیست نسل آینده را آن گونه كه می خواهد، تربیت كند./د
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.