پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

کاظمی در افتتاحیه اردوی ملی دانش‌آموزان دختر مناطق مرزی مطرح کرد
تاریخ : جمعه 22 تير 11:04 کد خبر : 8565

«عدالت محوری» مهم‌ترین رویکرد نظام تعلیم و تربیت/ جایگاه دانش‌آموزان مناطق مرزی در سند تحول

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌ترین رویکرد نظام تعلیم و تربیت، «عدالت محوری» است، گفت: یکی از مطالباتی که سند تحول آموزش و پررش از نظام تعلیم و تربیت دارد، این است که زمینه‌ رشد و تعالی دانش‌آموزان مناطق محروم، مرزی و عشایری را فراهم کند.


انزدهمین اردوی ملی دانش‌آموزان مناطق مرزی صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز شد.

علیرضا كاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار كرد: یكی از افتخارات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مناطق محروم بوده است.

وی با بیان اینكه مهم‌ترین رویكرد نظام تعلیم و تربیت در سند تحول آموزش و پرورش، عدالت محوری است، گفت: یكی از مطالباتی كه سند تحول آموزش و پررش از نظام تعلیم و تربیت دارد، این است كه زمینه‌ رشد و تعالی دانش‌آموزان مناطق محروم، مرزی و عشایری را فراهم كند. 

كاظمی ادامه داد: آموزش و پرورش با كمك دستگاه‌های مختلف و مجمع خیرین و مشاركت خوب مردم توانسته است به شاخص‌های بسیار مطلوبی برسد.

وی خطاب به دانش‌آموزان مناطق مرزی اظهار كرد: شما در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سفیران ارزشمند كشور در عرصه‌های مختلف هستید؛ شما مدافعان عرصه فرهنگ در مناطق مرزی و مدافعان دفاع از ارزش‌های نظام در مقابل تهاجم‌های دشمن در عرصه فرهنگی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: امروز دولت و كشور ما به توجه و مشاركت بیش از پیش یكایك ما در همه عرصه‌ها اعم از اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند است و به سهم خودمان در این حوزه مسؤولیم.

وی اضافه كرد: طبیعتاً شرایط سخت كشور می‌طلبد كه با احساس مسؤولیت بیشتری به دولت كمك كنیم تا بتواند زمینه‌های توسعه كشور را در این شرایط سخت مهیا كند.

كاظمی خطاب به دانش‌آموزان مناطق مرزی ادامه داد: حضور شما در این اجتماعی بزرگ فرهنگی، نمادی از وحدت، همدلی و همكاری برای كمك به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است؛ یقیناً در این اردو در كنار درس‌هایی كه از همدیگر فرا می‌گیریم، پیام وحدت و همدلی را در دفاع از مرزهای جغرافیایی و فرهنگی و اقتصادی به گوش همه جهانیان می‌رسانیم.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.