پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش اعلام کرد:
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 22:29 کد خبر : 8561

جزئیات تعیین تعداد معاون برای هر مدرسه

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات با اشاره به سقف تعداد معاونان مدارس، گفت: در تمام استان‌ها، ساماندهی مدارس دولتی تا پایان مردادماه سال جاری انجام می‌شود.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مركز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با تأكید بر اولویت مدارس در ساماندهی نیروی انسانی، اظهار كرد: در تمام استان‌ها، ساماندهی مدارس دولتی تا پایان مردادماه سال جاری انجام خواهد شد و پس از اطمینان از تأمین كاركنان آموزشی و پرورشی مدارس، حداقل به میزان سال تحصیلی گذشته اعم از معلم، معاون پرورشی، معاون آموزشی و مربی پرورشی(در صورت وجود نیروی رسمی-پیمانی و یا غیرموظف)، نیروی انسانی به سایر واحدهای سازمانی خارج از مدرسه اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به تشكیل كلاس‌های مدارس عشایری و روستایی و مناطق نیمه برخوردار، گفت: این مناطق مانند سنوات گذشته هیچ محدودیتی نخواهد داشت و كاهش نابرابری‌ها و بسط عدالت آموزشی در حد كفایت از لحاظ دسترسی و كیفیت در اولویت است.

چهاربند در ادامه افزود: توجه متوازن به ساحت‌های مختلف تربیتی سند تحول در مدارس اعم از ابعاد اعتقادی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، علمی و فناوری، بهداشت و تربیت‌بدنی و تربیت حرفه‌ای، مبنای ساماندهی نیروی انسانی است؛ به‌نحوی‌كه نیروی انسانی مورد نیاز فعالیت‌های پرورشی، آموزشی و تربیت‌بدنی مدارس به نحو مطلوب تأمین شود و همچنین توجه به اجرای مطلوب آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و كاردانش در ساماندهی نیروی انسانی از جمله اولویت‌هایی است كه در تأمین نیازهای هنرستان‌ها پیش‌بینی‌شده است.

وی در مورد تأمین معاونان مدارس تأكید كرد: مانند سال‌های گذشته سقف تعداد معاونین مدارس در دوره‌های ابتدایی در هر مدرسه با توجه به تعداد دانش‌آموزان، 5 نفر؛ در دوره متوسطه اول، 5 نفر؛ در دوره متوسطه دوم شاخه نظری، فنی‌وحرفه‌ای و كاردانش، 6 نفر است و در هر صورت چنانچه به مدرسه علاوه بر معاون اجرایی، دو معاون یا بیشتر تعلق بگیرد الزاماً یكی از آنها باید معاون پرورشی باشد.

رئیس مركز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با اشاره به افرادی كه بر اساس تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمانی در سال تحصیلی 97-96 به‌صورت حق‌التدریس به كار گرفته شده اند، اظهار كرد: این افراد در سال تحصیلی 98-97  به‌شرط تدریس تمام‌وقت (24 ساعت در هفته) می‌توانند به كار خود ادامه دهند.

چهاربند ضمن تأكید مجدد بر اولویت مطلق تأمین كاركنان آموزشی مدارس در سال تحصیلی آتی، ابراز امیدواری كرد كه با رعایت این اولویت، كمبودهای نیروی انسانی از طریق ساعات حق‌التدریس معلمان شاغل و بازنشسته و همچنین خرید خدمات آموزشی و برون‌سپاری و اجرای طرح تكمیل ظرفیت در هنرستان‌ها تأمین شود و نیروهای موردنیاز سایر واحدهای سازمانی از جمله گروه‌های آموزشی، پژوهش‌سراها، مجتمع‌های ورزشی و كانون‌های فرهنگی و تربیتی پس از تأمین نیاز مدارس از دهه دوم شهریور به بعد با روش‌های متنوع و از محل نیروهای در دسترس تخصیص داده شود.

وی در ادامه افزود: به‌منظور هدایت فرآیند ساماندهی، تفویض اختیار به استان‌ها در چارچوب شاخص‌های مربوط، راهنمای ساماندهی نیز تدوین و در اختیار آنان قرار گرفته است تا عنداللزوم از مفاد آن استفاده كنند؛ این راهنما برای آگاهی مدیران مدارس نیز در پورتال مركز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات به آدرس سایت http://tstc.medu.ir در دسترس آنان خواهد بود.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.