سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در خصوص ساختار جدید این وزارتخانه و كم شدن یك معاونت، اظهار كرد: این ساختار پس از بررسی‌های فراوان آماده شده است و به‌زودی به سازمان امور اداری و استخدامی ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: باید در سازمان امور اداری و استخدامی جلساتی را برگزار كنیم و در خصوص ساختار وزارت آموزش و پرورش به تفاهم نهایی برسیم.

بطحایی در پاسخ به این پرسش كه در ساختار جدید وزارت آموزش و پرورش چه معاونت‌هایی با هم ادغام خواهند شد، گفت: با توجه به اینكه اعلام این موضوع حساسیت‌های را ایجاد می‌كند تا زمان نهایی شدن آن، اعلام نمی‌كنیم.

وی تصریح كرد: ما یك مدل پیشنهاد برای ساختار جدید آموزش و پرورش آماده كرده‌ایم.

ماجرای كوچك‌سازی دولت از چندین ماه پیش مطرح شده است و وزارتخانه‌ها به دنبال طراحی ساختار جدید خود هستند؛ وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر 6 معاونت دارد كه باید به 5 معاونت كاهش دهد.

هم اكنون وزارت آموزش و پرورش دارای 6 معاونت شامل «معاونت آموزش ابتدایی»، «معاونت آموزش متوسطه»، «معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی»، «معاونت حقوقی و امور مجلس»، «معاونت پرورشی و فرهنگی» و «معاونت تربیت بدنی و سلامت» است؛ البته روسای سازمان تابعه آموزش و پرورش هم معاون وزیر محسوب می‌شوند.