پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 17:00 کد خبر : 8476

دست برتر دشمن در جنگ روانی

آمریکا و متحدان منطقه ای او در نبرد با جبهه مقاومت و ایران در میدان های کارزار نظامی و سیاسی شکست خورده اند، این را واقعیات صحنه در انتخابات لبنان و عراق، تحولات میدانی در سوریه و یمن و پیگری خط انتقام در غزه مقابل اسراییل، به خوبی نشان می دهد.


اما دشمن در عرصه جنگ روانی دست برتر را دارد. او علاوه بر امپراطوری رسانه ای خود، در جهان اسلام شبكه های العربیه و الجزیره را دارد كه به دلارهای نفتی متكی هستند و در داخل هم برخی افراد قلم دار و سخن دان كه با مواجب یا بدون آن، پیاده كننده تاكتیك های عملیات روانی او هستند

در این باب چند نكته گفتنی وجود دارد

۱- هدف نهایی دشمن بازگشت به دوران سلطه بر ایران و منطقه است، اما روشهای خود را در قالب زرورق های فریبنده دنبال می كند، لذا باید هدف های او را برای افكار عمومی تبیین نمود.

۲- آمریكا در پی انباشته سازی نارضایتی های مختلف در جامعه و تزریق مداوم اعتراضات در كشور است، قطعا بخشی از معترضین اقشار مختلف، مطالبات به حقی دارند كه باید مسولان را وادار به پاسخگویی به موقع نمود،  اما همزمان باید مراقب موج سواری عوامل دشمن در پشت این اعتراضات بود.

۳- دستگاه های تبلیغی و رسانه های دولتی توان و هنر مقابله با جنگ روانی دشمن را ندارند و از آنجا كه فرماندهی واحدی هم ندارند، بعضا گل به خودی می زنند، در اینجا راهبرد آتش به اختیار در حوزه رسانه با رویكرد « هر فرد یك رسانه» می تواند خلا موجود را در تبیین اهداف دشمن و عناصرداخلی آن در جنگ روانی علیه ملت ایران، پر نماید.

۴- طرح هایی همچون نهضت روشنگری در پایگاه های بسیج در گذشته بعضا با اتهام مصرف انتخاباتی مواجه می شد، اكنون فارغ از این بحث ها باید معادلات دشمن را در جنگ روانی به هم ریخت كه لازمه آن فراگیری نهضت روشنگری در بین آحاد مردم است و این امر مهم فقط از « بسیج» بر می آید.

قاسم حبیب زاده


کد خبرنگار : 37


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط