پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

یادداشت حسین ضرغامی:
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 16:52 کد خبر : 8475

حربه ای به نام ناامیدی

سال‌هاست که دغدغه‌مندان، آموزش و پرورش را دچار ایرادات و اشکالات جدی می‌دانند. بی شک مهم‌ترین عامل این مسئله، خاک خوردن سند تحول است و باید با تأسف اذعان داشت قاطبه‌ی اهالی آ.پ نسبت به این اهداف و حوزه‌های این سند، کم‌اطلاع یا بی‌اطلاع‌اند.


اما غرض بنده از نگارش این متن، یك‌نگاه تحلیل اننقادی است به بزرگترین چالش آ.پ كشور؛ القای ناامیدی.

 

روش شیطان رجیم در سست كردن ایمان و انگیزه های اهل ایمان، ترویج یاس و القای ناامیدی برقلوب است تا امیدها از بین رود و دیگر هیچ تلاش و مقاومت و همتی برجای نماند. استراتژی رسانه های معاند در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی ایران نیز دقیقا به همین شیوه است كه جقیر در قالب دسته بندی زیر معرفی می نمایم:

 

1-      تمركز مداوم بر نقاط ضعف(منفی)

2-      نادیده گرفتن و زیرسوال بردن نقاط قوت(مثبت)

3-      ارائه نقاط خاكستری بعنوان نقاط منفی به مخاطب

4-      دروغ پراكنی و طراحی نقاط منفی جعلی

 

بعنوان مثال رسانه های معاند هیچگاه به #هوشمند_سازی مدارس ایران (در مدت زمان كوتاه) نخواهندپرداخت و یا انتقال روش یادگیری-یاددهی مدارس ایران از متدهای قبلی به روش های نوین،هرگز جایی در اخبار آنان ندارد.

 

برگزاری دوره های رباتیك و سازه‌های مهندسی، كارگاه‌های مشاوره‌ خانوادگی و تحصیلی، كسب مدال های رنگارنگ در المپیادهای مختلف بین المللی، جشنواره فیلم رشد و... در كدام رسانه و اخبار داخلی یا خارجی در صدر قرار میگیرد؟

 

اما از آن طرف ماجرا تا دلتان بخواهد، موج تخریب جریان دارد. مثلا مرتجع و جمود نشان دادن نظام آ.پ، بزرگنمایی اعتراضات صنفی، مبالغه در برخی اتفاقات نامناسب، دروغ سازی در اعتصابات معلمین و...

 

 آموزش و پرورش قطعا نقاط ضعف بسیاری دارد. قطعا نیاز به رصد و تعمیرات دارد اما اینقدر كه می پنداریم فضا سیاه و تاریك نیست و دریچه های امید و نور همچنان‌وجود دارد. نیروهای مومن انقلابی جوان در حال اضافه شدن به مجموعه آ.پ هستند و تحولات ساختاری به تدریج حاكم‌شده و خواهد شد.

 

 در پایان این متن، پرسشی از روی دردمندی دارم. آیا وقتش نرسیده #صداوسیما به رسالت و وظیفه خود عمل نماید و در این جنگ‌نابرابر، چراغ امید و تعالی و پیشرفت را روشن نگاه دارد و جایگاه واقعی معلمان دلسوز و پاك ایران اسلامی را باردیگر در جامعه تحكیم ‌كند و داغی دیگر بر دل های سیاه معاندان انقلاب اسلامی ایران بنشاند؟

 

والسلام علیكم

حسین ضرغامی


کد خبرنگار : 37


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.