پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی
تاریخ : یکشنبه 20 خرداد 08:35 کد خبر : 8461

کمیسیون آموزش که کمیسیون تخصصی است درگیر کارهای جزیی وروزمره است.

ورود مقام معظم رهبری به موضوع کمبود نیروی انسانی در آموزش پرورش نشانگر این است که مجلس ورود جدی در این امور نداشته است


به گزارش معلم پرس سعیدی درجلسه شورای كانون تربیت اسلامی گفت: نفوذ، استراتژی همیشگی نظام سلطه است، داستانی كه متاسفانه بخشی از بدنه مدیریتی كشور نسبت به خطر آن سهل انگار است، داستان امامی رو دیدیم، افسراطلاعاتی آمریكا 6 ماه در طبقه زیرین منزل امامی اتراق می كند، دوربین های ویژه كه به صورت عادی ورود آن ها به ایران ممنوع است  دراختیارش قرار می دهد تا در پوشش محیط زیست ازمراكزحساس و حیاتی ما فیلم برداری بكنند، داستان دو تابعیتی ها  و بد ترازهمه نفوذ فكری است كه باید حساس بود.

اقای سعیدی در پاسخ پرسش یكی از حاضرین در ارتباط با انتخابات اخیرهیات رئیسه مجلس گفت، حقیقت این است كه جریان ارزشی از نحوه مدیرت مجلس ناراضی است، استنباط ما این است كه با این نوع مدیریت استقلال و جایگاه مجلس زیر سئوال می رود، تعداد قابل توجهی ازقوانین به دلایل عدیده مانند تكمیل نشدن آئین نامه های اجرایی و ... به مرحله اجرا درنیامده است، مجلس در امرنظارت، عملكرد خوبی ندارد، البته منظورما ازنظارت این نیست كه چوب لای چرخ دولت گذاشته بشود، ما می خواهیم با نظارت دقیق تركارآمدی دولت افزایش پیدا بكند، اثرقانون دراجرای آن است نه در تصویب صرف.

ایشان در واكنش به سئوالات ودغدغه های مطرح شده از سوی حاضرین گفتند، دغدغه ها ی شما  فرهنگیان را درك می كنم، آما آموزش و پرورش  كلاف سردر گمی پیدا كرده است، كمیسیون آموزش كه كمیسیون تخصصی است درگیر كارهای جزیی وروزمره مثل حق التدریسی ها است، چیزهای اولیه مثل آماركه نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی چقدر استآمار دقیقی ندارند، یك بار 120هزار، یك بار 90 هزار،  بار دیگر 60 هزاروتا 25 هزارهم گفته شده تا آن جا كه كمیسیون مجبور شده كمیته ای برای برآورد نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی تشكیل دهد.

  واقعیت این است كه مجلس هم  بیشتردر گیرمسائل حاشیه ای آموزش وپرورش است تا مسائل زیر بنایی ، ورود مقام معظم رهبری به موضوع كمبود نیروی انسانی در آموزش پرورش نشانگر این است كه مجلس ورود جدی  در این امور نداشته است  والا لازم نمی بود ایشان در این حد وارد بشوند .

عضو كمسیون اصل نود مجلس درپاسخ سئوال یكی از حاضرین در ارتباط لوایح چهار گانه گفتند،  این ها از حواشی ودر واقع ضمایم بر جام هستند، این ها را درعمل پذیرفته اند ووزای مربوطه امضا كرده اند  و حالا می خواهند به تایید مجلس هم برسانند، این معنی روهم اروپایی ها  تاكید دارند، داستان لوایح چهارگانه غم انگیز تر از بر جام است و خود كشی از ترس مرگ است ، خطر این لواح  برای استقلال كشور بسیار سنگین است .


کد خبرنگار : 37


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.