پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
تاریخ : پنجشنبه 17 خرداد 19:20 کد خبر : 8450

ایجاد تیم‌های فوریت‌های اجتماعی در دستور کار

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات در حال انجام به‌منظور پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی در جمعیت دانش‌آموزی، گفت: برنامه‌ریزی برای ایجاد تیم‌های مداخله در درمان و فوریت‌های اجتماعی را نیز در دست انجام داریم.


علیرضا كاظمی با اشاره به تهیه نقشه خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی در مدارس اظهار كرد: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مسیرهایی داریم كه نخستین آنها پیشگیری و دیگری درمان است.

وی افزود: در معاونت تربیت بدنی و سلامت برنامه نماد در راستای پیشگیری از آسیب‌ها در حال اجراست. برنامه‌ریزی برای ایجاد تیم‌های مداخله در درمان و فوریت‌های اجتماعی را نیز در دست انجام داریم. البته تشكیل  تیم مداخله در بحران‌های اجتماعی به حوزه اداره كل آسیب‌ها بازمی‌گردد. بر این اساس اگر دانش آموزی در معرض آسیب اجتماعی قرار گرفته و نیاز به مداخلات فوری داشته باشد همكاران ما در حوزه های مختلف ورود كرده و برنامه ریزی می‌كنند كه مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه درباره برنامه‌های آموزش و پرورش برای ترویج و حمایت از كالای ایرانی نیز توضیحاتی ارائه و اظهار كرد: یكی از ماموریت‌های وزیر آموزش و پرورش به حوزه پرورشی، برنامه ریزی برای تدوین بسته‌ای با موضوع ترویج حمایت از كالای ایرانی است.

وی افزود: در همین راستا كارگروهی تشكیل و «منشور حمایت از كالای ایرانی» متشكل از ۱۳ راهبرد و ۶۲ راهكار عملیاتی تدوین شد كه دانش‌آموزان، معلمان، اولیا و همكاران اداری و مدیران مدارس چهار گروه مخاطب آن هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه بخش اول این منشور گفتمان سازی و بخش دوم حمایت عملی از كالای ایرانی در اقلام مصرفی آموزش و پرورش است گفت: تبدیل شعار به گفتمان غالب جامعه دانش آموزی و اقدامات عملی برای نهادینه شدن این فرهنگ در ذهن دانش آموزان از جمله محورهای بخش گفتمان سازی هستند. در همین راستا میثاق نامه دانش آموزی آماده و به مدارس ارسال می‌شود تا در قالب بنری نصب و در مراسم صبحگاه قرائت شود.

به گفته وی برگزاری نمایشگاه‌ها و بازدید از كارخانجات، تولید سرود همگانی و فیلم كوتاه، نقاشی، بازی‌های یارانه‌ای، راه‌اندازی كمپین حمایت از كالای ایرانی و نه به كالای خارجی، برگزاری مسابقات فرهنگی، تشكیل گروه‌های دانش آموزی به عنوان حامیان كالای ایرانی از جمله دیگر راهبردهای این منشور هستند. علاوه بر این برگزاری جشنواره تولید و دست ساخته دانش آموزان بویژه در هنرستان‌ها، برگزاری كارگاه‌های اندیشه ورزی با موضوع مشاغل آینده نیز از دیگر راهكارها هستند. در حوزه مصرف نیز برنامه‌هایی پیش بینی شده كه تقویت تعاونی‌ها، تهیه بانك‌های اطلاعاتی و معرفی كالای ایرانی به جامعه مخاطب از جمله آنهاست.

كاظمی افزود: این منشور فرایند نهایی خود را طی كرده و در مسیر ابلاغ قرار دارد
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.