پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

30خرداد به صورت حضوری برگزار می شود
تاریخ : چهارشنبه 16 خرداد 22:26 کد خبر : 8447

زمان و جزئیات برگزاری آزمون «انتخاب و انتصاب مدیران» مدارس


آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس چهارشنبه، ۳۰ خرداد به صورت حضوری در مراكز آزمون برگزار می‌شود و ۱۰ هزار نفر در آن شركت می‌كنند.

مهرماه سال گذشته فراخوان نظرخواهی از  فرهنگیان توسط وزیر آموزش و پرورش پیرامون تغییر روند تعیین مدیریت مدارس اعلام شد. در واقع قرار بود فرهنگیانی كه داوطلب مدیریت مدرسه هستند بتوانند در سامانه‌ای ثبت نام كنند و پس از احراز صلاحیت به مدیریت مدارس گمارده شوند.

دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در بهمن ماه سال گذشته ابلاغ و به این ترتیب وارد فاز اجرایی خود شد.

طبق اعلام عظیم محبی، مدیر كل متوسطه اول و مسئول كمیته فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، این حركت گامی در جهت شایستگی گزینی مدیران مدارس تلقی می‌شود. در مرحله اول پس از تحلیل نظرات همكاران، كمیته‌ای از نمایندگان معاونت‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش تشكیل شد و تشكیل كمیته انتخاب و انتصاب در مناطق آموزش و پرورش جهت مشخص كردن مدارسی كه نیاز به مدیر دارند، اطلاع رسانی به فرهنگیان جهت مراجعه به سامانه جهت مطلع شدن از شرایط احراز مدیریت، اعلام داوطلبی در سامانه پس از مطالعه شرایط احراز مدیران در هر دوره تحصیلی، تكمیل سوابق پرسنلی و عملكردی در سامانه و مشاهده امتیاز خود پس از تأیید كمیته، برگزاری آزمون برای همكاران داوطلب مدیریت پس از مراحل اداری و قانونی و مصاحبه از افرادی كه ۳۰ درصد نمره را در آزمون كسب كرده باشند از جمله فرآیندهای كاری این كمیته بود.

مراحل ۱۰ گانه انتخاب و انتصاب مدیران در چند ماه گذشته به این ترتیب بود:

۱- تشكیل كمیته انتخاب و انتصاب مدیران: به منظور اجرای دقیق این دستورالعمل، كمیته مربوط باید در بهمن ماه هر سال تشكیل و دستورالعمل را حداكثر تا نیمه دوم بهمن ماه به مدارس ارسال كند.

۲- درج مشخصات و تعداد مدارسی كه در سال تحصیلی آتی نیاز به مدیر دارند.

۳- مشاهده مشخصات و تعداد مدارسی كه در سال آتی نیاز به مدیر دارند و اعلام داوطلبی

۴- بررسی و تایید سوابق پرسنلی و عملكرد ی داوطلبین: كمیته انتخاب و انتصاب مدیران امتیازات و شرایط مربوط به اطلاعات پرسنلی و سوابق عملكردی را بررسی می‌كند.

۵- استعلام حراست: مسئول حراست موظف است تا پایان اردیبهشت ماه نظر خود را به كمیته انتخاب اعلام كند.

۶- آزمون: بازه زمانی برگزاری آزمون در سطح مناطق از اول تا پایان خردادماه هر سال است و تمامی افراد واجد شرایط با حضور در پایگاه‌های آزمون در زمان تعیین شده وارد سامانه شده و نسبت به پاسخگویی اقدام می كنند.

 ۷- مصاحبه: سقف امتیاز مرحله مصاحبه ۴۰۰ امتیاز است.

۸-  معرفی افراد واجد شرایط به شورای معاونین ادارات آموزش و پرورش

۹- صدور ابلاغ و حكم كارگزینی

۱۰-  اقدامات پس از انتصاب

با طی مراحل فوق،‌ قرار است متقاضیان ثبت نام كننده در سامانه مزبور، ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه در آزمونی شركت كنند. این آزمون به صورت حضوری در مراكز آزمون برگزار خواهد شد. مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت ( بخش سوم، رهنامه نظام تربیت رسمی و عمومی از صفحه ۳۲۷ تا صفحه ۴۱۲)، سند برنامه درسی ملی، آئین نامه اجرایی مدارس، دستورالعمل مالی مدارس، قانون رسیدگی به تخلفات اداری و كتاب برنامه تعالی مدیریت مدرسه محتوای منابع آزمون هستند.

 به گزارش ایسنا، محبی، رئیس كمیته فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس توضیحات بیشتری در این باره ارائه و اظهار كرد: در مرحله اول بیش از ۱۱ هزار نفر داوطلب تصدی پست مدیریت در مناطق مركزی استان‌ها، در سامانه مربوطه ثبت‌نام كردند كه پس از بررسی سوابق پرسنلی و عملكردی این داوطلبان، شرایط احراز حدود ۱۰ هزار نفر از آنان توسط كمیته‌های انتخاب و انتصاب مدیران مناطق مركز استان‌ها تأیید و امكان حضور آنان در آزمون حضوری و الكترونیكی وجود دارد.

وی افزود: این آزمون كه برای اولین بار برگزار می‌شود، به‌صورت حضوری و الكترونیكی بوده و این كار توسط مركز نیروی انسانی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد. هدف اصلی از اجرای این آزمون شناسایی همكاران فرهنگی توانمند جهت پذیرش مسئولیت واحد آموزشی و تشكیل بانك اطلاعاتی در تمام مقاطع تحصیلی است و تمامی داوطلبان تصدی مدیریت مدارس كه شرایط آن‌ها توسط كمیته انتخاب و انتصاب منطقه مورد تأیید قرارگرفته، با حضور در پایگاه آزمون به‌صورت هم‌زمان در سراسر كشور وارد سامانه LTMS.medu.ir شده و نسبت به پاسخگویی به سؤالات اقدام می‌كنند. كسب حداقل ۴۰ درصد از مجموع نمره آزمون توسط داوطلبان برای ورود به مراحل بعدی فرآیند الزامی است.

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.