پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسانه های جهان؛
تاریخ : سه شنبه 15 خرداد 10:17 کد خبر : 8441

عدم عقب نشینی در برابر زورگویی/ پاسخ هر موشک، ۱۰ موشک است

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست‌ و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، سخنرانی كردند.

ایشان در این سخنرانی تأكید كردند: نقشه‌ی دشمن را هم می‌شناسیم، نقشه‌ی دشمن را كاملاً می‌دانیم چیست؛ برای مردم آن نقشه را افشا می‌كنیم. البته مردم عزیز ما خودشان خیلی چیزها را می‌دانند و می‌فهمند و حس می‌كنند. امروز نقشه‌ی دشمن، «فشار اقتصادی، روانی و عملی» است. این سه هدف است. هدف هر سه نوع فشارهای دشمن هم سیطره بر كشور عزیزمان ایران است؛ همچنان‌كه بر بعضی از كشورهای بدبخت و روسیاه منطقه سیطره و تسلط دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین افزودند: دشمنان این فشار را وارد می‌كنند و نتیجه‌ای كه می‌خواهند از این فشار اقتصادی و تحریم بگیرند، زیر فشار قرار دادن صرفاً دستگاه حكومتی و دولتی نیست؛ می‌خواهند ملت ایران را به ستوه بیاورند تا نظام اسلامی و ملت ناچار به تسلیم در برابر زورگویی‌های آن‌ها شوند.

ایشان در ادامه تأكید كردند: فشار روانی انجام می‌دهند تا نقاط قوت جمهوری اسلامی را كه برای كشور مایه‌ی اقتدار و تقویت است به‌عنوان نقاط چالش‌آفرین معرفی كنند و می‌خواهند ملت ایران را نسبت به آن‌ها دلسرد كنند.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشت كه به گوشه ای از آنها اشاره می شود؛

پایگاه لبنانی النشره كه به دلیل گرایش و نزدیكی خود به جریان «المستقبل» لبنان همواره سخنان مقام معظم رهبری را با سانسور بسیار زیاد منتشر می كرد، این بار برخلاف رویه سابق ضمن انتشار بخش هایی نه چندان اندك از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، نوشت: رهبر عالی ایران تهدید كرد كه در ازای هر موشكی كه به ایران شلیك شود، تهران ۱۰ موشك شلیك خواهد كرد.

این پایگاه لبنانی همچنین به نقل از مقام معظم رهبری ادامه داد: پیشرفت های ایران در حوزه هسته ای مایه افتخار است.

این پایگاه همچنین به نقل از حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: هرچند ایران در گذشته از توان موشكی چندانی برخوردار نبود، اما امروز قدرت موشكی اول در سطح منطقه را در اختیار دارد.

خبرگزاری رویترز نیز با بازتاب دادن سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از پاسخ قاطع ایران به تهدیدهای غرب خبر داد.

رویترز در گزارش خود از سخنان رهبری، پاسخ ایشان به تلاش غرب برای محدود كردن برنامه موشكی ایران را تیتر كرد و نوشت: «این تلاش رویایی است كه هرگز به حقیقت نمی پیوندد».

این خبرگزاری افزود از زمان روی كار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریكا، تنش ها بر سر توافق هسته ای ایران با غرب افزایش یافته است. از جمله خواسته های ترامپ افزودن برنامه موشكی ایران به این توافق است، موضوعی كه مخالفت شدید ایران را به دنبال داشته است.

همچنین روزنامه میدل ایست مانیتور با پوشش دادن سخنان رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از قول ایشان اعلام كرد برنامه موشكی ایران، از جمله خطوط قرمز این كشور و غیرقابل مذاكره با غربی ها است.

در بخشی از این گزارش سخنان رهبری كه فرمودند «برخی كشورهای اروپایی در مورد محدود كردن قدرت دفاع موشكی ایران سخن می گویند، به آنها می گویم كه این عمل رویایی است كه هرگز محقق نمی شود» مورد اشاره قرار گرفت.

این روزنامه افزود رهبر ایران با بیان این كه دشمنان این كشور خواهان حضور یك ایران مستقل در منطقه نیستند، تاكید كرد ایران به حمایت از ملت های ستمدیده ادامه خواهد داد.

سخنان رهبر انقلاب همچنین در رسانه های آمریكایی از جمله شبكه های تلویزیونی سی ان ان، سی بی اس و ان بی سی مورد اشاره و تحلیل قرار گرفت.

شبكه بلومبرگ نیز این سخنان را پوشش داده و از موضع گیری قاطعانه رهبر انقلاب اسلامی ایران در برابر خواسته های غرب در خصوص برنامه موشكی این كشور خبر داد.

از سوی دیگر، شبكه المیادین به صورت گسترده به پوشش سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت.

این شبكه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به نقل از ایشان نوشت: ملت ایران قبول نخواهد كرد كه از یك سوی مورد تحریم قدرت های بیگانه قرار گیرد و از سوی دیگر فعالیت های هسته ای تهران متوقف شود.

شبكه المیادین همچنین اعلام كرد كه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم مشاركت گسترده در روز جهانی قدس در محكومیت جنایت های رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریكا علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تأكید كردند.

شبكه المنار نیز همچون المیادین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد پوشش گسترده قرار داد. این شبكه اعلام كرد كه آیت الله خامنه ای جوانان را به عدم ترس و وحشت از قدرت های بیگانه فراخواندند.

این شبكه به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: دشمن به دنبال آن است تا جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود در قبال مسائل مختلف منطقه ای، موشكی و ... عقب بنشیند درحالی كه چنین انتظاری پذیرفتنی نیست و در نهایت چنین موضعی اتخاذ نخواهد شد.

این در حالی است كه شبكه روسیا الیوم نیز بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد پوشش قرار داد. این شبكه به بخش هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مواضع جمهوری اسلامی در قبال مسأله هسته ای اشاره كرد.

شبكه روسیا الیوم همچنین بخش هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص مسائل موشكی و منطقه ای را تحت پوشش قرار داد و به نقل از ایشان نوشت: در بحث موشكی، ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شده است.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.