پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

دانشگاه فرهنگیان مرکز تربیت معلم فرزندان ماست
تاریخ : چهارشنبه 19 ارديبهشت 16:01 کد خبر : 8385

افردای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند که به آموزش و پرورش نگاه اقتصادی دارند!

خوشبختانه در اوایل دولت نهم (سال۸۵) به تربیت معلم اهمیت داده شد و پایه دانشگاه فرهنگیان ریخته شد که در مرحله اول 20 هزار دانشجو جذب گردید


 محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفتگو با شبكه اطلاع رسانی راه دانا، اظهار داشت: در كشور ما از زمان شهیدان رجایی و باهنر بدلیل بینش بلندی كه این دو بزرگوار داشتند مهمترین كار در كشور را حوزه آموزش و پرورش میدانستند و مهمترین كار در این وزارت خانه را نیز تربیت معلم میدانستند.
 

وی با بیان اینكه تربیت معلم نقطه آغاز تحول در آموزش و پرورش است، افزود: بیاد دارم سفرهایی كه شهید رجایی در زمان ریاست جمهوری به استان ها داشتند موضوع سركشی به مراكز تربیتی بود.
 

وزیر اسبق آموزش و پرورش در ادامه بیان كرد: معلمی از پیچیده ترین تخصص ها است و چطور میتوانیم به هر كسی كه تعهد و تخصص لازم را دارا نیست نام معلم بدهیم؟!
 

فرشیدی با اشاره به اینكه متاسفانه بینشی سال ها بر سطوح مدیریتی آموزش و پرورش حاكم بود كه با اهمیت معلم ناآشنا بود و میگفت وقتی دانشگاهها این همه دانشجو كارشناسی و...خروجی دارند دیگر نیازی به تربیت معلم نیست و همین افراد میتوانند به عنوان معلم به كلاس های درس بروند، گفت: این تفكر دقیقا با بینش شهیدان رجایی و باهنر در تضاد بود چرا كه در اولویت بندی آنها برای معلمی وجود اخلاق نیكو، عشق معلمی و تعهد بود.
 

وی با بیان اینكه دانشجو ها باید حدود 4 سال زیر دست افراد مجرب با پیچیدگی این كار آشنا شوند و یك سال نیز كارورزی كنند، تصریح كرد: بعد از این مراحل یك فرد میتواند به سر كلاس به عنوان معلم رفته و ما نیز اعتماد كنیم و فرزندانمان را به آنها بسپاریم.
 

اولین وزیر آموزش و پرورش دولت نهم با بیان اینكه دانشگاه فرهنگیان مركز تربیت معلم فرزندان ماست، عنوان كرد: خوشبختانه در دولت اول احمدی نژاد به این امر اهمیت داده شد و پایه دانشگاه فرهنگیان ریخته شد كه در مرحله اول 20 هزار دانشجو جذب كرد.
 

وی با اشاره به اینكه تحول در هر سیستمی به دست جوانانی كه با توجه به نیاز روز كشور آموزش دیده اند صورت خواهد گرفت، افزود: متاسفانه با سیطره فردی غیر آموزش و پرورشی در دانشگاه فرهنگیان رفته رفته پذیرش دانشجو به حداقل رسید و با گذاشتن اسثثنائاتی موجب شد كه این دانشگاه دوره ی نقاحتی را طی كند؛ اخیرا با انتصاب سرپرست جدید امیدواری هایی ایجاد شده كه ما نیز امیدواریم شاهد رشد و شكوفایی این دانشگاه مهم باشیم.
 

فرشیدی با بیان اینكه تفكری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برخی نهادها وجود دارد كه به آموزش و پرورش اقتصادی نگاه میكنند نه تربیتی، خاطر نشان كرد: این تفكر میگوید كه چرا باید دانشجو را از همان ابتدای امر استخدام كنیم؟ كه این حرف صحیحی نیست و ما تجربه این كار را در ابتدای انقلاب داشتیم و زمان دیگر، كه دانشجوها برای تامین معیشت خود تضمین كافی را دریافت میكنند.
 

وزیر اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: این نگاه سطحی و ناآشنا با كار معلمی در هر مسندی نیز برسد سعی میكند نظر خود را مانند ردیف بودجه اختصاص ندادن اعمال كند.
 

فرشیدی با بیان اینكه امروز واقعا منزلت معلمی در جامعه ما در جایگاه اصلی خودش قرار ندارد، بیان داشت: امروز در حوزه اقتصاد معلمان و...دچار مشكلاتی هستیم كه این خبر خوبی نیست.

 

انتهای پیام/
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.