پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

دبیر کل کانون تربیت اسلامی:
تاریخ : جمعه 07 ارديبهشت 20:29 کد خبر : 8364

برخی می‌خواهند نام «استاد مطهری» را به عنوان روز معلم از آموزش و پرورش بگیرند


محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش و دبیركل كانون تربیت اسلامی در پنجمین همایش تجلیل از مقام معلم و الگوهای عرصه تعلیم و تربیت اسلامی كه در مركز همایش اندیشه‌های معلم برگزار شد با اشاره به اینكه روز معلم به نام استاد شهید مطهری نامگذاری شده است، اظهار داشت: این زمان فرصتی است تا بازخوانی در سیره شهید مطهری داشته باشیم و از معنویت بهره بگیریم. 

وی با طرح این پرسش كه شهید مطهری چگونه شهید مطهری شد، گفت: 2 خصوصیت شهید مطهری داشتند كه یكی دین باوری وی بود كه البته علما این را دارند و آنچه وی را متمایز كرد، عشق به مردم بود؛ او مردم دوست بود و می‌خواست به آن باوری كه رسیده است، مردم را نیز برساند.

فرشیدی به ویژگی‌های شهید مطهری در دانشگاه و حمایت‌هایش از معلم اشاره كرد و گفت: شهید مطهری فشارها و ناملایمات زیادی را تحمل كرد تا پیام خود را به مردم برساند و این است كه نام او ماندگار شده است اما برخی تلاش می‌كنند كه عنوان استاد شهید مطهری را به عنوان روز معلم از ما و آموزش و پرورش بگیرند.

دبیر كل كانون مدارس اسلامی ادامه داد: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و به این باور رسیده‌ایم كه آموزش و پرورش به تنهای از عهده ایفای مسئولیت سنگین تربیت انسان تراز ایران اسلامی بر نمی‌آید.

وی افزود: در ابتدای انقلاب نگاه این بود كه همه چیز باید دولتی باشد اما امام خمینی (ره) در آن زمان‌ها عنوان كردند كه مردم را در فرهنگ مشاركت دهید و در همان زمان هم قانون مدارس غیر انتفاعی كه بعدها به غیردولتی تغییر كرد، تصویب شد.

وی افزود: نوعاً در مدارس غیر دولتی با انگیزه سودآوری به مشاركت نگاه می‌شود در حالیكه باید جنس انگیزه با جنس آن موضوع متناسب باشد و نمی‌توان با انگیزه سود به مشاركت در مدرسه، نگاه بلكه انگیزه فرهنگ است.

فرشیدی با بیان اینكه در سال 88 كانون مدارس اسلامی ایجاد شد، ادامه داد: ایجاد هماهنگی و ارتباط بین مدارس اسلامی، مستند‌سازی فعالیت‌ها، دفاع از الگوی مدارس ایرانی-اسلامی، همكاری و هم‌افزایی و در مجموع ارتقای تعلیم و تربیت كشور در راستای ارزش‌های انقلاب از اهداف ایجاد كانون مدارس اسلامی است.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط