پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت:
تاریخ : پنجشنبه 23 فروردين 11:21 کد خبر : 8344

سوءاستفاده‌ها و تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان را در مسیر افت سود قرار داد!

هیئت امنای صندوق ذخیره که وظیفه اصلی آن تدوین برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های اقتصادی است بیشتر وقت خود را به توزیع حق الجلسه‌‌ها و پاداش‌ها گذرانده است !!


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، گزارش نهایی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی قرائت و با رأی نمایندگان مجلس این پرونده به قوه قضائیه ارسال شد.

در بخشی از گزارش نهایی تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان آمده است كه "صندوق ذخیره فرهنگیان در حال حاضر سهام بیش از 85درصدی 22 شركت تابعه را به‌صورت مستقیم داراست، این صندوق در بانك سرمایه و بیمه معلم دارای سهام عمده است".

در همین رابطه سید حمایت میرزاده سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینكه صندق ذخیره فرهنگیان موسسه‌ای بزرگ با شركت‌های وابسته است كه 22 سال از فعالیت آن می‌گذرد، اظهار كرد:‌ فعالیت بانك سرمایه نیز از سال 84 آغاز شد و صندوق ذخیره فرهنگیان یك سوم سهام بانك را در اختیار دارد و بیشتر تخلفات نیز مربوط به بانك سرمایه است.

وی افزود: تحقیق و تفحص از وظایف مجلس بود و بیش از سه هزار صفحه مستندات را در پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و بانك سرمایه به دست آوردیم كه طبق قانون در اختیار قوه قضائیه قرار گرفت و بررسی این مسئله به اقدامات اساسی و تشكیل كمیته ویژه توسط قوه قضائیه نیاز دارد تا به صورت فوق العاده به آن بپردازد چرا كه مخاطبان این پرونده بیش از یك میلیون نفر از فرهنگیان هستند كه 90 درصد آنها در این ماجرا ذینفع هستند.

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ صندوق ذخیره فرهنگیان یكی از تشكیلات خوب در آموزش‌وپرورش است كه برای كمك به معیشت آنها بعد از بازنشستگی تاسیس شده است و حدود 5 درصد از حقوق مبنای فرهنگیان در هر ماه كسر و به حساب صندوق ذخیره واریز  می‌شود كه در زمان تاسیس حدود یك هزار تومان در ماه و هم‌اكنون به طور میانگین 30 تا 40 هزار تومان است، به همین میزان نیز دولت به حساب صندوق واریز می‌كند و سود آن كه در قالب فعالیت‌های اقتصادی به دست آمده است به فرهنگیان واریز می‌شود و در بحث خودرو، مسافرت‌ها و وام خدماتی به فرهنگیان نیز ارائه شده است.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.