پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : شنبه 04 فروردين 22:13 کد خبر : 8328

زلزله فرهنگی-دینی در مدارس عربستان

توزیع 35 میلیون کتاب آموزش دینی جدید با همکاری ارتش و گارد ملی در مدارس این کشور آغاز و کتاب‌های قدیم درس «پرورشی» از سطح کشور جمع‌آوری خواهد شد.


كتاب‌های جدید هر چیزی كه مؤید تفكر اخوان المسلمین و تفاسیر آنان از قرآن كریم باشد را حذف كرده و بر عكس روال 80 سال گذشته این كشور، دیدگاه های اسلامی مسامحه‌آمیزتر را با استناد به قرآن كریم جایگزین می كند. الدیار در این رابطه می نویسد: جمع آوری كتب قدیمی و توزیع كتاب‌های جدید به دستور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی انجام می‌شود و قرار است ظرف مدت 10 روز پایان یابد. همچنین قرار است 200 میلیون نسخه كتاب از مدارس جمع آوری شده و برنامه پرورشی قبلی، لغو شود به گونه ای كه تفكر اسلامی تغییر ریشه‌ای پیدا كرده و عقاید اخوان المسلمین باطل دانسته شود. روزنامه الدیار لبنان در ادامه می نویسد: در همین راستا گارد ملی عربستان سعودی تا كنون 12 هزار معلم (با گرایش‌های وهابی) را كه برخی سوری الاصل، عراقی و یا تونسی هستند بازداشت كرده اند. 35 هزار معلم مصری نیز كه در مدارس عربستان علوم اسلامی تدریس می كنند هم بازداشت شده اند. این فرمان در بین ارتش مطاوعه (ارتش دینی وهابی كه موظف به حفظ و اجرای نسخه وهابی اسلام بوده و برای این كار، خودروهای گشتی در سطح شهر دارند) یك شوك یا زلزله محسوب می شود. اما ارتش عربستان دستور یافته كه اعضای ارتش مطاوعه را سركوب كرده و كسانی كه قصد نافرمانی دارند در كامیون های نظامی بازداشت نموده و در مراكز خودشان زندانی كند. اما كتاب های دینی جدید قرار است از رسالت تبلیغی و تبشیری حضرت محمد (ص) سخن گفته و سخنی از عقاید وهابی، نظریات ابن تیمیه و یا حتی خلفای راشدین به میان نیاورند. كمیته متخصصان اسلام شناسی، برنامه های آموزشی جدیدی تهیه كرده‌اند كه طبق آن اسلام، دین محبت، تسامح و صلح معرفی می شود و به آن دسته از آیات قرانی كه در رابطه با قتل یا زدن یا خشونت است اشاره ای نشود.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط