پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : سه شنبه 29 اسفند 10:25 کد خبر : 8294

دلایل افت عجیب سوددهی صندوق ذخیره فرهنگیان

کارشناسان کاهش افت سود صندوق ذخیره فرهنگیان و ضرر یک هزار میلیاردی از این بابت را نشان‌دهنده سوءمدیریت می‌دانند، و در همین رابطه رئیس تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره معتقد است" وقتی از صندوق چیزی نمانده است سودی ندارند و از موجودی پرداخت می‌کنند".


جبار كوچكی نژاد در پاسخ به این پرسش كه برخی افراد مدعی هستند در گزارش نهایی تیم تحقیق و تفحص از واژه اختلاس یكبار هم استفاده نشده است و به موارد تخلف اشاره شده اظهار كرد: متاسفانه حاكمیت باند سیاسی شدید در صندوق ذخیره باعث شده است تا شاهد حمایت از متخلفان باشیم و البته نباید از این مورد نیز تعجب كرد.

وی افزود:اسناد تخلفات در صندوق ذخیره از هیئت مدیره تا مدیرعامل موجود است و اختلاس در بانك سرمایه نیز روشن است و 4 تا 5 هزار صفحه اسناد درباره تخلفات وجود دارد كه دادگاه باید مشخص كند اختلاس است یا نه.

* صندوق ذخیره فرهنگیان سهامدار عمده بانك سرمایه

رئیس تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بیش از 20 نفر از متهمان پرونده صندوق ذخیره و بانك سرمایه در زندان بودند و تعدادی با قید وثیقه آزاد شده‌اند از سوی دیگر صندوق ذخیره سهامدار عمده بانك سرمایه است و نقش كلیدی را در انتخاب مدیرعامل بانك دارد.

كوچكی نژاد درباره علت افت سود صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان كرد: وقتی از صندوق چیز نمانده است سودی ندارند و از موجودی پرداخت می‌كنند.

* افت هزار میلیاردی سود صندوق ذخیره

به گزارش تسنیم، در همین رابطه ابراهیم سحرخیز معاون سابق وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است مشاركت اندك معلمان در انتخابات هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان این موضوع را اثبات كرد، آنها خواستار تغییرات اساسی در صندوق ذخیره فرهنگیان هستند و با انتخاب دو نماینده در هیئت امنا كاری نمی‌توان انجام داد بلكه ساختار اداره صندوق ذخیره باید تغییر كند.

وی افزود: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان آن قدر زمان‌بر شد كه ارقام مختلفی از میزان تخلفات گزارش شد و اخیرا نیز می‌گویند 1500میلیارد تومان از پول‌ها بازگشته است از سوی دیگر برخی متخلفان از كشور خارج شده‌اند.

معاون سابق وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینكه ماهانه حدود 22 میلیارد تومان از حقوق معلمان به صندوق ذخیره فرهنگیان واریز  می‌شود، گفت: چطور است كه سود سال 91 این صندوق یك هزار و 150 میلیارد تومان بود اما هم‌اكنون به 140 میلیارد تومان تنزل داشته است و در شرایطی كه می‌گویند 6 درصد رشد اقتصادی داشتیم چرا سود صندوق تا این حد افت داشته است.

سحرخیز با اشاره به كاهش افت سود صندوق ذخیره فرهنگیان و ضرر یك هزار میلیاردی از این بابت خاطرنشان كرد: این مسئله نشان دهنده سوءمدیریت است. مدیران صندوق باید نگاه اقتصادی داشته باشند و نمی‌توان این صندوق را به دست سیاسیون سپرد.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط