پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 22:41 کد خبر : 8287

اهدای تابلوی «از افزایش توان موشکی‌مان کوتاه نمی‌آییم» به سفارت فرانسه !!

اهدای تابلوی «از افزایش توان موشکی‌مان کوتاه نمی‌آییم» به سفارت فرانسه در اعتراض به سفر «لودریان» به ایران


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، به دنبال سفر وزیرخارجه فرانسه به جمهوری اسلامی ایران بعد از بیانیه مداخله‌جویانه این كشور، دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور در محل سفارت فرانسه در تهران، تابلویی را كه منقش به تصاویر قربانیان مظلوم فاجعه كشتار مردم سردشت به وسیله حمله شیمیایی صدام كه فرانسوی‌ها نیز وظیفه تجهیز تسلیحاتی او را داشتند، به سفیر فرانسه اهدا كردند تا به دست دولت‌مردان فرانسوی برساند.

 

به گزارش فارس، روی این تابلو نوشته شده بود:« نه تنها ذره ای از افزایش توان موشكیمان كوتاه نمی‌آییم، بلكه مذاكره بر سر آن را شروع كشته شدن دوباره كودكانمان به دستان شما می‌دانیم»گفتنی است دانشجویان به همراه این تابلو نامه‌ای را برای وزیرخارجه فرانسه نوشته و به سفارت دادند. این نامه حاوی توصیه دانشجویان ایرانی به عدم مداخله در امور داخلی ایران از جمله توان موشكی است.

متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه آمده است:

« جناب آقای ژان ایو لودریان ضمن خیر مقدم به شما جهت مشرف شدن به كشور سربلند و سرافراز ایران
لازم بود تا نكاتی را گوشزد كنیم.
در حین مذاكرات توافق‌نامه برنامه جامع اقدام مشترك یا برجام نقش پلیس بد را بازی كردید تا بتوانید حداكثر ضرر را از طریق این توافق‌نامه به ملت ایران تحمیل كنید و پس اجرای برجام نیز با عدم اجرای تعهدات خود و همراهی با شركای دیگرتان در قبال آن معاهده بین المللی، هنوز هم از اجرای آن سرباز زده و انجام تعهدات را منوط به قطعنامه هایی می كنید كه اجرای آنها را حتی خود سازمان ملل نیز لازم نمیداند.
حال با چه آبرویی به ایران آمدید و وعده معاهده جدید میدهید؟
آقای وزیر!
حساب اروپا را از آمریكا جدا كنید و بدانید ملت ایران و به خصوص جوانان این مرز و بوم هم‌آوازی اروپایی‌ها با زورگویی‌های امریكا را قبول نمی‌كنند و نخواهند كرد و تبعات چنین تصمیمی را اول از هم متوجه خود اروپایی ها میدانند. ما فرانسه را از دخالت در مسائل داخلی كشور های منطقه غرب آسیا-علی الخصوص ایران- كه هیچ ربطی به شما ندارد برحذر میداریم و تذكر میدهیم كه اساسا كشوری كه دارای سلاح های كشتار جمعی از جمله بمب اتمی است صلاحیت ندارد كه در مورد امنیت كشور های دیگر احساس نگرانی كند چه برسد به آنكه ملت ایران را از داشتن قدرت موشكی منع كند.
قطعا ملت ایران خود بهتر می‌دانند كه برای دفاع از سرزمین‌شان دربرابر دشمنان گرگ صفت، به چه امكانات و ابزاری و در چه حد و حدودی نیاز دارند، هم‌چنین اگر كسی قرار باشد برای امنیت این منطقه تصمیم بگیرد، این منحصرا حق سران كشور های اسلامی منطقه است ، نه هیچ كشور خارج منطقه‌ای دیگری.
ما جوانان كشورهای اسلامی به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد كه عده ای این منطقه را حیات خلوت خود فرض كنند و با ایجاد آشوب های پی در پی، درصدد ایجاد حلقه امنی برای رژیم غاصب صهیونیستی باشند.
در پایان به شما توصیه میكنیم تجارب شكست خورده آمریكا را تكرار نكنید و بدانید راهی را كه شما امروز در ابتدای پیمودن آن هستید، سالهاست كشوری مدعی تر از شما با سرشكستگی در آن دست و پا زده است. لذا بهتر است از تاریخ عبرت گرفته و به امورات داخلی و مشكلات كشور و مردم خود بپردازید.»
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط