پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش خطاب به مسئولان:
تاریخ : یکشنبه 22 بهمن 01:40 کد خبر : 8227

مردم را بشناسید؛ حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش تأکید کردند: حرف مردم، شکایت از فساد و تبعیض است. مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می‌کنند اما از فساد و تبعیض شِکوه دارند و آن را تحمل نمی‌کنند، بنابراین مسئولان هر سه قوه باید به‌طور جدی با فساد مبارزه کنند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح پنجشنبه و همزمان با سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ با امام(ره)، با جمعی از فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش دیدار كردند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، ایام‌الله و مناسبت‌های مهم انقلاب اسلامی را مایه قوام و استحكام نظام دانستند و تأكید كردند: امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی حركت ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و دیگر مناسبت‌های مهم انقلاب اسلامی را فراتر از یك خاطره افتخارآمیز دانستند و گفتند: همه این ایام الله، چه مناسبت‌های دوران انقلاب اسلامی و چه مناسبت‌های مهم ۳۹ سال گذشته، زمینه‌ساز افزایش ذخیره و سرمایه انقلاب و موجب استحكام بیشتر پایه‌های انقلاب اسلامی می‌شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انقلاب اسلامی را حقیقتی زنده دانستند و با تأكید بر اینكه استحكام و قوام امروز انقلاب بیشتر از روزهای اول است، خاطرنشان كردند: انقلابیونِ امروز، ایستاده‌تر و آگاه‌تر و بصیرتر از انقلابیون روزهای اول انقلاب هستند و بر همین اساس، انقلاب پیش رفته و تكامل یافته است.رهبر انقلاب اسلامی، تغییر و تحول را همچون دیگر موجودات زنده، جزو ذات انقلاب برشمردند و افزودند: اكنون كه انقلاب در حال ورود به چهل سالگی خود است، اصول و مبانی، ثابت و پایدار مانده، اما از این درخت تناور و ریشه دار، میوه‌های نو به نو و جدید بروز كرده است.
ایشان كانون اصلی مقابله دشمنان با انقلاب اسلامی را جلوگیری از ظهور ثمرات جدید و استمرار و استقامت انقلاب برشمردند و گفتند: منظور از دشمنان همان كسانی هستند كه با پیروزی انقلاب اسلامی، حكومت دست‌نشانده و مطیع آنها در این منطقه حساس سرنگون شد كه در رأس آنها دولت امریكا قرار دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شیوه‌های متنوع و گسترده دشمنان برای مقابله با انقلاب خاطرنشان كردند: آنها از متفكرنماها، نظریه پردازان قلابی، روزنامه نگاران و قلم به مزدها،  دلقك و همه امكانات فضای مجازی استفاده می‌كنند تا بر مردم تأثیر بگذارند اما ناگهان در برخی ایام‌الله همچون ۲۲ بهمن یا ۹ دی سال ۸۸ یا ۹ دی امسال و راهپیمایی‌های خودجوش و پرشور و پرهیجان بعد از آن، سیل جمعیت به خیابان ها می‌آیند و با سر دادن شعاری واحد، همه محاسبات دشمنان را به هم می‌زنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تلاش های بدخواهان ملت ایران را فراتر از اقدامات در فضای مجازی دانستند و گفتند: آنها از تحریم نیز استفاده می‌كنند تا مشكلات اقتصادی به وجود آورند، اما همین مردم به‌دلیل عشق به انقلاب اسلامی، گسترده به خیابان‌ها می‌آیند و موجب قوام و استحكام انقلاب می‌شوند.
ایشان راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را یك نمونه از عشق و ارادت مردم به انقلاب دانستند و افزودند: امسال به‌دلیل یاوه گویی‌های برخی از دولتمردان امریكا و غیر امریكا، مردم احساس می‌كنند كه دشمن در حال كمین گرفتن و درصدد دشمنی است و به همین علت، به حول و قوه الهی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم‌تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با تأكید بر اینكه سیاست‌های اصولی نظام برآمده از انقلاب اسلامی است، گفتند: از جمله سیاست‌های اصولی نظام، «استقلال اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی»، «آزادی» و «پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی» است كه در برخی زمینه‌ها بویژه علم و فناوری پیشرفت‌های خوبی به‌دست آمده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «عدالت اجتماعی» را یكی دیگر از سیاست‌های اصولی نظام برشمردند و افزودند: هدف از عدالت اجتماعی، برداشتن فاصله‌های میان مردم است كه البته در این زمینه كم‌كاری و عقب‌ماندگی داریم و آن كاری كه باید انجام بگیرد، هنوز انجام نگرفته ولی همه بدانند كه ما از این سیاست اصولی صرف‌نظر نكرده‌ایم و با جدیت به‌دنبال آن هستیم.ایشان یكی از راه های تحقق عدالت اجتماعی را مبارزه با ظلم و فساد دانستند و افزودند: مبارزه با ظلم و فساد بسیار سخت است و همانگونه كه چند سال قبل گفتم، فساد همچون اژدهای هفت‌سر افسانه‌هاست كه از بین بردن آن براحتی امكان پذیر نیست ولی حتماً باید انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: برخورد با ظلم و فساد در میان كارگزاران حكومتی باید شدیدتر و جدی‌تر از بقیه موارد باشد و همه مسئولان و مدیران كشور باید به این موضوع توجه كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، «ایستادگی در برابر ظلم و فساد در سطح بین‌المللی و رسوا كردن آن» را از جمله سیاست های اصولی برشمردند و تأكید كردند: امروز ظالم‌ترین و بی‌رحم‌ترین مجموعه‌های دنیا، حكومت امریكاست كه حتی بدتر از داعشی‌های وحشی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری این موضوع كه داعش را امریكایی‌ها به وجود آوردند و رئیس جمهوری فعلی امریكا در تبلیغات انتخاباتی به آن اشاره كرد، گفتند: امریكایی‌ها علاوه بر ایجاد داعش، از آنها پشتیبانی كردند و احتمالاً آموزش برخی شیوه‌های خشن و وحشیانه را نیز مجموعه‌های وحشی امریكا همچون بلك‌واتر به عهده داشتند اما دولت امریكا با وجود همه این بی‌رحمی‌ها و سنگدلی‌ها، در تبلیغات بین‌المللی مدعی حمایت از حقوق بشر و مظلومان و حقوق حیوانات است كه باید با بیان حقایق، آنها را رسوا كرد.
ایشان حمایت از ظلم ۷۰ ساله به ملت فلسطین و همچنین حمایت از كشتار مردم یمن و ظلم به آنان را نمونه‌های آشكاری از ظلم امریكایی‌ها دانستند و افزودند: زیرساخت‌های یمن و مردم مظلوم این كشور، به‌طور روزانه به وسیله همپیمانان امریكا و با سلاح‌های امریكایی بمباران می‌شوند اما دولت امریكا هیچ اعتراض و اعتنایی نمی‌كند ولی با كمال وقاحت با نمایش چند آهن‌پاره، ادعای بی‌دلیل ارسال موشك از ایران را مطرح می‌كند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: در حالی كه مردم یمن در محاصره هستند، چگونه امكان ارسال موشك وجود دارد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: البته بر اساس دستورات صریح اسلام باید در مقابل ظالم ایستاد و به مظلوم كمك كرد.
ایشان به یك نمونه از ورود و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در قضایای منطقه اشاره كردند و گفتند: در قضیه مقاومت در منطقه غرب آسیا، امریكایی‌ها تصمیم داشتند مقاومت را ریشه‌كن كنند اما ما ایستادیم و گفتیم اجازه نمی‌دهیم. امروز برای همه دنیا ثابت شده است كه امریكا می‌خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به یك مسأله مهم یعنی مسأله «مردم» و امتیاز بزرگ «مردمی و دینی بودن» انقلاب اسلامی پرداختند و گفتند: انقلاب اسلامی، مردمی بود و مردمِ معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندانشان، صبر و شكر كردند، زیرا این دفاع و شهادت در راه خدا و امام حسین علیه‌السلام بود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه در همه برنامه‌ها باید مردم در اولویت باشند، گفتند: اسم مردم مكرر آورده می‌شود كه البته تكرار و تكیه بر نام مردم در سخنان مسئولان بسیار خوب است اما باید مردم را بشناسند و بشناسیم.ایشان با اشاره به فعالیت روشنفكران در دوره طاغوت و دم زدن آنان از مردم، خاطرنشان كردند: رژیم طاغوت در مقابل آن روشنفكران و آثار آنها چندان سخت‌گیری نمی‌كرد، زیرا نه روشنفكران حرف مردم را می‌فهمیدند و نه مردم حرف آنها را، ولی امام بزرگوار كه وارد میدان مبارزه شد، هم او مردم را شناخت و هم مردم سخن او را شناختند و با همه وجود وارد میدان شدند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید مجدد بر «شناخت مردم»، افزودند: مردم چه كسانی هستند؟ مردم همان كسانی هستند كه حماسه ۲۲ بهمن هر سال را به وجود می‌آورند، مردم همان كسانی هستند كه پس از وارد شدن اغتشاشگران به صحنه، حتی اگر اعتراضی هم داشتند، خود را كنار كشیدند و در روز ۹ دی به میدان آمدند. مردم همین‌ها هستند. آنها را اشتباه نگیرید. مردم را بشناسید و خالصانه و برای رضای خدا، برای مردم كار كنید زیرا خداوند از ما مسئولان خواسته است خادم مردم باشیم و به آنها خدمت كنیم.
ایشان تأكید كردند: حرف مردم، شكایت از فساد و تبعیض است. مردم بسیاری از مشكلات را تحمل می‌كنند اما از فساد و تبعیض شِكوه دارند و آن را تحمل نمی‌كنند، بنابراین مسئولان هر سه قوه باید به‌طور جدی با فساد مبارزه كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان، نیروهای مسلح را به سازندگی توصیه كردند و گفتند: سازندگی در درجه اول، خودسازی و ساخت نظامیانی در تراز نظام اسلامی یعنی نیروهایی مؤمن، شجاع، فداكار و باتدبیر است كه در مقابل دشمن با كمال قدرت ایستادگی می‌كنند اما در مقابل دوستان هیچ‌گونه تكبری ندارند.
فرمانده كل قوا با اشاره به سابقه درخشان نیروی هوایی در جهاد خودكفایی و ساخت تجهیزات، افزودند: برخی كشورها تنها چیزی كه دارند پول است اما از دین، اخلاق، عقل، توانایی و مهارت بی‌بهره‌اند ولی شما جوانان، با استعداد و توانایی فكری و قدرت ابتكار می‌توانید تجهیزات و سازمان نیروی هوایی را نوسازی كنید و بدانید پیروزی با شماست.رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: در همه قضایای این سال ها، به توفیق الهی، نیروهای انقلابی پیروزی را از آن خود كرده‌اند و در آینده نیز به كوری چشم دشمن، پیروزی متعلق به شما و متعلق به ملت ایران است.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیرسرتیپ شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، تشكیل جهاد خودكفایی در نیروی هوایی را از تدابیر مهم و راهبردی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۵۸ دانست و با بیان گزارشی از توانمندی‌های نیروی هوایی در ساخت تجهیزات و همچنین توان دفاعی و رزمی، گفت: نیروی هوایی در كمك به آسیب‌دیدگان زلزله كرمانشاه و همچنین كمك به مسلمانان مظلوم و جبهه مقاومت، حضوری فعال دارد و آماده‌ایم به پیمان سربازی خود با برداشتن لكه ننگ رژیم صهیونیستی و جریان تكفیری از منطقه، عمل كنیم.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط