پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

ادامه تبیین سند تحول
تاریخ : یکشنبه 10 دي 20:39 کد خبر : 8163

مبانی نظری دین در سند تحول

ما نیاز به دین داریم و دین تهدید و تحدید کننده نیست بلکه دین موانع پیشرفت را برطرف می کند. دین باید در لایه های مختلف زندگی جریان داشته باشد؛


حجت الاسلام و المسلمین دكتر ذوعلم در ادامه تبیین مبانی نظری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان داشتند مقصد دین ، قرب الهی است.امروزه تقابلی كه بین دین و تجددگرایی دیده می شود ظلم و جفایی است كه به دین می شود زیرا دین حامی فناوری جدید و پیشرفت است اساسا این نوع تقسیم بندی غلط است .دین فرازمانی است ،دین برهان است نه دوران كه اختصاص به یك زمان خاص داشته باشد؛اسلام فراتر از مدرنیته و پست مدرنیته است . دین و بی دینی در دوران سنت هم وجود داشته مگر در گذشته همه دیندار بودند؟

 امام خمینی می فرمودند آخوندهای درباری كه مقابل دین ناب محمدی(ص)قرار دارندكه نشان دهنده آن بود افرادی در لباس دین بی دینی را ترویج میكردند.

جبهه مقابل دین سكولار است نه تجدد و مدرنیته.

بشر با عقلانیت خود بنیادی خودش نمی تواندبه همه ابعاد زندگی سعادتمند خود برسد و پاسخ همه سؤالات خود را بدهد بلكه نیاز به یك منبع كارآمد و راه گشا دارد و آن وحی است.

حتی در مدارس هم به بچه ها نمی گویند كه ما نیاز به دین داریم و دین تهدید و تحدید كننده نیست بلكه دین موانع پیشرفت را برطرف می كند. دین باید در لایه های مختلف زندگی جریان داشته باشد؛علوم به ویژه علوم تجربی نمی تواند مشكل گشا باشد.سیاست ما ، اخلاق ما ،رفتار و همه ی ابعاد زندگی ما باید با دین هماهنگ باشد.با دین پیشرفت و متعالی حاصل می شود. دین به معنی اسلام ناب محمدی(ص)اسلام عقلانی و اسلام متكی به قرآن و اهل بیت تعالی بخش است.

ما تعلیم دینی در كنار تعلیم و تربیت علمی و... نداریم اما متأسفانه نگرش های سكولاری و تمجیدگرایانه از غرب در كشور وجود دارد كه این خطاست.

 


کد خبرنگار : 21


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.