پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : پنجشنبه 30 آذر 15:57 کد خبر : 8150

هزینه‌‌های ده‌ها میلیارد تومانی تعطیلی روزانه مدارس!!

هزینه تربیتی که قابل محاسبه نیست!


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آلودگی هوا طی چند روز گذشته در پایتخت به حدی بود كه مدارس را در تمام مقاطع تهران به تعطیلی كشاند.

آنچه مسلم است مهم‌ترین اقدام در یك خطر، دور كردن افراد در معرض خطر است و در هوای آلوده، كودكان، سالمندان، بیماران و زنان باردار به عنوان افراد در معرض خطر از تردد در این هوا منع می‌شوند.

 

احتمالاً عدم تردد این افراد موجب خلوتی شهر هم می‌شود؛ هر چند این موضوع در خصوص تعطیلی مدارس، تأثیر چندانی هم نداشت و موجب شد هر روز تعطیلی به تعطیلی روز بعد بینجامد.

در هر حال تعطیلی مدارس، مُسكنی است كه برای رفع آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود كه البته باید برای این موضوع راهكار مناسب پیش‌بینی كرد چرا كه تعطیلی مدارس تنها نیامدن دانش‌آموزان به مدرسه نیست.

* هزینه سنگین تعطیلی مدارس

علی اصغر فانی وزیر وقت آموزش و پرورش در آبان ماه سال 93 درباره هزینه تعطیلی مدارس گفت: «هر یك روز آموزشی هزینه‌ای معادل 120 میلیارد تومان برای دولت در پی خواهد داشت و با توجه به همین هزینه‌ها دلیلی برای تعطیلی وجود ندارد».

علیرضا جدایی رئیس وقت مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش هم در آذرماه سال 93 عنوان كرد: «تعطیلی مدارس در هر روز بیش از 120 میلیارد تومان هزینه برای كشور به همراه دارد».

* هزینه‌های بالا و افت آموزشی دانش‌آموزان

هزینه‌های تعطیلی مدارس واقعاً بالاست؛ خسرو ساكی مدیركل آموزش‌ و پرورش البرز دی ماه سال 95 با بیان اینكه آلودگی هوا سبب كاهش توانمندی‌های دانش‌آموزان در فرایند یادگیری می‌شود، گفت: «هر روز تعطیلی مدارس در دوره ابتدایی برای استان البرز یك میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه مستقیم دارد».

ساكی همچنین افزود: «وقتی یك جلسه كلاس درس را تعطیل می‌كنیم معلم باید در جلسه بعدی مطلب را به صورت فشرده تدریس كند و این سبب افت آموزشی دانش‌آموزان می‌شود».


کد خبرنگار : 23


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.