پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : پنجشنبه 02 آذر 21:55 کد خبر : 8108

بیانیه پایانی ششمین جلسه مجمع عمومی کانون تربیت اسلامی

از رئیس جمهور محترم انتظار داریم در زمینۀ حمایت از آموزش وپرورش شورایی متشکل از دولتمردان اقتصادی تشکیل دهد وبرای حل مشکلات معیشتی فرهنگیان چاره ای اساسی اندیشیده شود.


بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه پایانی ششمین جلسه مجمع عمومی كانون تربیت اسلامی

در پرتوی عنایات الهی ،انقلاب اسلامی در آستا نۀ چهلمین سال پیروزی خودفراتر ازمرز های ایران در دیگركشورها حضور وظهوری نقش آفرین وتعیین كننده یافته است وملت های عراق ،سوریه، لبنان، یمن ،بحرین ودیگر كشورها را بر مقاومت در برابر نقشه های استكبار جهانی وخنثی ساختن آن ها ترغیب می كند .

ما فرهنگیان نیز با درك این شرایط عزت آفرین ملت های مسلمان خصوصا مردم ایران ،اولا پیروزی افتخار آفرین جبهه مقاومت و سرنگونی مزدوران داعش را به رهبر معظم انقلاب تبریك می گوئیم و در مقابل ایثارگری های شهدا و رزمندگان و بخصوص سردار قهرمان حاج قاسم سلیمانی سر تعظیم فرود میاوریم ثانیا وظیفۀ خود می دانیم كه گرانبها ترین سرمایه های جامعه ،یعنی آینده سازان كشور را با روحیه انقلابی تربیت كنیم وارزش های انقلاب اسلامی را در وجودشان نهادینه سازیم وبرای تحقق این رسالت حساس ، حاكمیت سند تحول بنیادین  برنظام آموزش كشور را چارۀ كار می دانیم لذا موارد ذیل را برای دست یابی به این حاكمیت پیشنهاد می كنیم:

1.ضمن تشكر از مقام معظم رهبری كه همواره با رهنمود های متعالی خویش آموزش وپرورش را هدایت وبر اجرای سند تحول تاكید فرموده اند از ایشان تقاضا داریم به شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با مسئولیت خطیر نظارت بر اجرای سند دستورات اكید صادر فرمایند وبه همین منظور در صورت صلاحدید چند نفراز نخبگان آموزش وپرورش را نیز در تركیب شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب فرمایند .

2. با توجه به اینكه علی رغم اقدامات انجام شده ،هیچ یك از وزرای آموزش وپرورش نتوانسته اند مشكلات اقتصادی معلمان را مرتفع سازند از رئیس جمهور محترم انتظار داریم در زمینۀ حمایت از آموزش وپرورش شورایی متشكل از دولتمردان اقتصادی تشكیل دهد وبرای حل مشكلات معیشتی فرهنگیان چاره ای اساسی اندیشیده شود.

3.با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری در زمینۀ تبیین سند تحول بنیادین برای جامعه و بخصوص فرهنگیان ،از ریاست محترم صدا وسیما انتظار داریم توجه به این مهم را در دستور كار سازمان قرار دهد وبرنامه های ویژه ای در این ارتباط به نمایش بگذارد.

4.از وزیر محترم آموزش وپرورش كه اجرای سند تحول بنیادین را در دستور كار خویش اعلام فرموده اند تشكر می كنیم وانتظار داریم وزیر محترم  آموزش و پرورش مدیرانی كه  به سند تحول بنیادین باوردارند ،به پست های مدیریتی منصوب  نماید

5.بی تردید معلمان ،تعیین كننده ترین نقش را در تربیت وایجاد تحول در نظام اموزشی كشور ایفا می كند ؛بر همین اساس دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت معلمانی انقلابی تاسیس شد اگر چه با واگذاری مدیریت آن به تیمی ناباور به سند تحول و رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان ،از اهداف خویش دور افتاد لذا برای جبران مافات از وزیر محترم آموزش وپرورش انتظار داریم هر چه سریع تر در زمینۀ واگذاری ریاست این دانشگاه به یكی از فرهنگیان متعهد وفرهیخته تسریع نمایند .

6.با تشكر از كمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس كه پروندۀ تخلفات صندوق ذخیرۀ فرهنگیان را مورد رسیدگی قراداد از ریاست محترم قوۀ قضائیه تقاضا داریم ضمن معرفی چپاولگران اندوختۀ معلمان ،آنان را به اشد مجازات برساند .

7.از همكاران عزیز خصوصا مدیران محترم مدارس ، تقاضا داریم در حد توان راهكارهای اجرایی سند تحول را در مدارس عملیاتی كنند ومنتظر بخشنامه ها وتصمیمات كند  و وقت گیر نظام اداری نباشد.

8.در هفته بسیج، توجه مسئولان عالی رتبۀ وزارت آموزش وپرورش را به این ذخیرۀ الهی جلب می نماییم وامیدواریم از ظرفیت مردمی بسیج فرهنگیان وبسیج دانش آموزی در جهت تحول بنیادین در مدارس بهره برداری شود.

در پایان به نمایندگی از جامعه فرهنگیان ، همبستگی و همدردی خود را با هموطنان عزیزآسیب دیده در زلزله غرب كشور اعلام میداریم و برای جان باختگان این حادثه طلب آمرزش و برای بازماندگان اجر و صبر طلب می كنیم و ضمن سپاسگزاری از حمایت های انجام شده تقاضای استمرار و تسریع در این رسیدگی ها را داریم

والسلام

كانون تربیت اسلامی

دوم آذر 96


کد خبرنگار : 24


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط