پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

در دیدار بسیجبان کشور:
تاریخ : چهارشنبه 01 آذر 19:12 کد خبر : 8103

شکست دادن آمریکا معجزه انقلاب اسلامی است!


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر كشور، بسیج را پدیده ای كم نظیر، گره گشا و از افتخارات امام راحل(ره) خواندند و با تأكید بر گسترش روحیه بسیجی به معنای «انگیزه و شوق و تلاش برای تحقق اهداف انقلاب و سربلندی و پیشرفت ایران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشدید كرده تا مقاومت برخاسته از تفكر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود كند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطانی تكفیری داعش، دشمنان را به زانو در آوردند و مفهوم ما می‌توانیم را بار دیگر برای همه اثبات كردند.
رهبر انقلاب اسلامی بسیج را به معنای گردآوری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم و نیروی انسانی فعال، مجاهد و مبتكر خواندند و با تأكید بر اینكه اگر انقلاب اسلامی، بسیج را نداشت، با نقیصه و خلأ بزرگی مواجه بود، افزودند: سازمان مقاومت بسیج به عنوان یك مجموعه كارآمد، نمادی از بسیج عمومی مردمی است كه وظایف حساس و مهمی برعهده دارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به «سخن نو» انقلاب اسلامی برای بشریت گفتند: سخن نو انقلاب اسلامی این بود كه جوامع انسانی می‌توانند به پیشرفت‌های مادی و علمی دست یابند و همزمان رضایت پروردگار را كسب و ارزشهای الهی را حفظ كنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: تحقق چنین جامعه ای و دستیابی به پیشرفتهای مادی و اهداف والای معنوی، نیازمند بایدها و نبایدهایی است كه «بی عدالتی، استبداد، فاصله طبقاتی و فساد عملی و فكری و غرق شدن در شهوات» از نبایدها و «اخلاص، احساس وظیفه، تلاش و مجاهدت، كار، و جلب رضایت خدا» از بایدها، است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: آن ساختار و قالبی كه توانست مجموعه بایدها و نبایدها را در خود جمع كند، نظام جمهوری اسلامی بود.


بیشتر بخوانید؛
پاسخ فرمانده معظم كل قوا به نامه سردار سلیمانی

ایشان گفتند: جمهوری اسلامی، با كمك و هدایت پروردگار و با بیداری و هوشیاری امام راحل و مجاهدت ملت توانست اسلام مورد آرزوی مسلمانان را در قالب یك نظام سیاسی محقق كندو پایه اولیه را بنا نهد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: البته این نظام سیاسی تا رسیدن به اهداف والای خود فاصله زیادی دارد ولی دستیابی به این اهداف با در صحنه بودن و تكیه بر نیروی انسانی مصمم و بااراده امكان پذیر است.

ایشان تأكید كردند: اگر آحاد نیروی انسانی، حركت، هدف و شیوه بسیج را مبنای تلاش و فعالیت خود در میدانهای مختلف، قرار دهند، در واقع همه آحاد كشور بسیجی هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج این است كه با هماهنگ سازی ظرفیت ها، اراده ها و ابتكارهای مردم بویژه جوانان، برای رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی، هم افزایی ایجاد كند تا شاهد یك حركت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیونها نفر از آحاد مردم، در بخشهای مختلف باشیم.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به ادامه بی‌وقفه توطئه های دشمنان، از كسانی كه از بازگو شدن و تكرار عنوان دشمن ناراحت می شوند، انتقاد كردند و افزودند: این افراد غافل متوجه نیستند كه اگر دشمن مجال بیابد در وارد كردن ضربه هیچ تأملی نخواهد كرد، بنابراین بر اساس یك اصل عقلانی و جاودانه نباید عملی، سخنی و یا حالتی از خود نشان داد كه دشمن را به توهم ضعف در صفوف ایرانیان بیندازد و او را به ضربه زدن و اعمال خصومت تشویق كند.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآن كریم، ایستادگی در راه خدا را، هم موجب ثواب اخروی و هم باعث اجر دنیوی یعنی عزت و اقتدار و پیشرفت دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی 38 سال است با خصومتهای استكبار و صهیونیزم و ارتجاع درگیر بوده اما امروز صدها و یا شاید هزاران برابر، از اول انقلاب پیشرفته تر و مقتدرتر است و این، معنای پاداش دنیویِ ایستادگی و استقامت است.

رهبر انقلاب اسلامی، تحلیل درست از واقعیات كشور را ضروری خواندند و خاطرنشان كردند: نباید با نگاه به برخی بی اعتقادی و بی اعتنایی ها، انقلاب و نظام اسلامی را ضعیف شده تصور كرد چرا كه از اول انقلاب این مسائل وجود داشته است ضمن اینكه حركت زیبا، شیوا و مبارك جوانان مؤمن، واقعیتی است كه از همیشه، درخشان تر است.

ایشان، اثرگذاری نسل جوان و مؤمن كشور در منطقه را با وجود ندیدن و درك نكردن دوران انقلاب و امام و دفاع مقدس، از معجزات انقلاب اسلامی خواندند و خاطرنشان كردند: شما جوانان توانسته اید امریكای مستكبر را به زانو درآورید و شكست دهید.

رهبر انقلاب اسلامی عامل حقیقی نابودی و دفع غده سرطانی داعش را روحیه و احساس بسیجی خواندند و افزودند: دشمنان سعی كردند بوسیله این گروه تكفیری غیرانسانی، حادثه ای را علیه جریان مقاومت بوجود آورند اما جوانان مؤمن، با شوق و انگیزه وارد میدان مجاهدت شدند و دشمن را به زانو درآوردند.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از كسانی كه با خواندن آیه یأس، ملاحظه و رودربایستی در مقابل قدرتها را تبلیغ می كنند، افزودند: چند توطئه پی در پی امریكا، صهیونیزم و ارتجاع در منطقه با اقتدار جمهوری اسلامی خنثی شد كه یكی از آنها نابودی داعش بود، آیا این اثبات «ما می توانیم» نیست؟

حضرت آیت الله خامنه ای، نابودی این گروه تكفیریِ غیرانسانی را با همت جوانان و مردان مؤمن و تلاش كسانی كه مقاومت را قبول دارند كاری بسیار بزرگ برشمردند و افزودند: در برخی از كشورهای همسایه نیز باور به توانایی در نابود كردن داعش وجود نداشت اما وقتی به میدان وارد شدند پیروزی را به چشم دیدند و پیام انقلاب اسلامی یعنی ما می توانیم را باور كردند ضمن اینكه انقلاب نیز نشان داد پیامهای بدیع و راهگشای خود را اینگونه و در عرصه عمل به افكار ملتها می رساند.

حضرت آیت الله خامنه ای، روحیه بسیجی یعنی انگیزه و شوق و تلاش را نیاز همه عرصه های علمی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی دانستند و افزودند: میلیونها نفر در سراسر كشور عضو سازمان بسیج نیستند اما بالقوه بسیجی‌اند كه باید از این ظرفیت فوق العاده برای انجام دادن كارهای فراوان در عرصه های مختلف استفاده كرد.

ایشان حفظ بسیج را در گرو حفظ خصوصیات معتبر بسیج از جمله «بصیرت» و «دشمن شناسی» دانستند و افزودند: جوانان باید با درك ترفندهای مختلف دشمن در زمینه های فردی، خانوادگی و اجتماعی، این شیوه ها را خنثی كنند.

رهبر انقلاب اسلامی، ناامید كردن جوانان و القای «ما نمی توانیم» را از شیوه های مهم بیگانگان خواندند و افزودند: متأسفانه عده ای در داخل، بلندگوی دشمن شده اند و نمونه های فراوان اثبات عینی توانایی های ملت و نظام  را نادیده می گیرند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «سرنگون كردن نظام مستبد و وابسته پادشاهی»، «ایجاد عوامل و عناصر پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی» و «توانایی نفوذ در افكار و اندیشه های ملتها» را از جمله نمونه های فراوان توانایی ملت ایران برشمردند و افزودند: از این پس نیز به توفیق الهی، انقلاب اسلامی با تكیه بر نسل جوان و مؤمن، حركت در مسیر تحقق همه اهداف خود را ادامه خواهد داد.

ایشان، تجربه های مكرر و عینی ملت ایران را در عرصه «ما می توانیم» خاطرنشان كردند و افزودند: «ما می توانیم» مفهومی صرفاً اعتقادی نیست بلكه ملت ایران بارها به چشم خود و با همه وجود، آن را مشاهده و درك كرده است.

رهبر انقلاب اسلامی، مجاهدت و ثبات قدم را از واجب ترین و مهمترین لوازم و عوامل پیشرفت خواندند و افزودند: باید درون خودتان، محیط پیرامون و عناصر مرتبط را ثابت قدم نگه دارید تا وعده پیروزی خدا محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأكید كردند: به لطف پروردگار ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه این اهداف خواهد رسید و نسل جوان معضلات اقتصادی را حل، پیشرفتهای علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر هوشیاری در مقابل دشمنان را توصیه كردند و افزودند: نیروهای مبتكر و مؤمن، برای ترفندها و شیوه های جدید دشمنان آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب، به وظایف خود عمل كنند.

ایشان در پایان سخنانشان گفتند: از خداوند متعال مسألت می‌كنیم ارواح طیبه شهدای عزیز را كه در عراق و سوریه مؤمنانه وارد میدان شدند، با اولیاء خود محشور فرماید.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرلشكر محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه با اشاره به زوال تروریست‌های تكفیری و به حاشیه رانده‌شدن آمریكا در تحولات منطقه و واماندگی رژیم‌های وابسته و مرتجع، گفت: امروز دوست و دشمن خوب می‌دانند كه دیگر رژیم صهیونیستی در حد و اندازه یك تهدید معتبر نیست و هر جنگ جدید، به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی منجر خواهد شد.

فرمانده سپاه اولویت كنونی بسیج را كمك به مردم برای غلبه بر مشكلات زندگی خواند و افزود: حضور مؤثر در عملیات امداد و نجات برای دستگیری از مردم بحران‌زده و ارتقای امنیت محلات از مهمترین اولویت‌های بسیج است.

همچنین سردار غلامحسین غیب‌پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان گزارشی از برنامه‌ها و رویكردهای این سازمان، گفت: رویش نسل جدید مؤمن و انقلابی همچون حججی‌ها نویدبخش آن است كه به بركت انقلاب اسلامی، بسیج به الگویی برای ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان تبدیل شود.

در ابتدای این دیدار نیز چند تن از فعالان و نمایندگان اقشار بسیج به بیان فعالیت‌ها و دیدگاههای خود پرداختند.
آقایان «حسن اسماعیلی- دكترای پزشكی»، «ابوالقاسم طالبی- كارگردان سینما»، «جلیل عرب‌خردمند- جراح مغز و اعصاب»، «مسعود حسن‌زاده- قهرمان جودو»، «علی غفاری- دكترای شیمی»، «سعید صوفی‌زاده- دكترای زراعت» و خانم «مرضیه عزتی‌وظیفه‌خواه- فعال امور  زنان و خانواده» بر محورهای زیر تأكید كردند:
- پیشنهاد ایجاد شورای عالی سازندگی و الزام دستگاهها به استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی
- لزوم توجه ویژه به مناطق محروم مرزی و حمایت از فعالیت گروههای جهادی
- لزوم تقویت فرهنگ بسیجی در عرصه هنر و توجه ویژه هنرمندان بسیجی به مشكلات مردم
- افزایش ظرفیت خدمات پزشكی به مناطق محروم
- تقویت گروههای جهادی در شهرك های صنعتی به منظور فعال سازی واحدهای غیرفعال
- برنامه‌ریزی برای افزایش عملكرد در محصولات راهبردیِ كشاورزی با حضور جهادی مهندسان بسیجی وآموزش كشاورزان

 

 
 
 
 

 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط