پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 14:00 کد خبر : 8096

وصیت هاشمی به چه کار فرزندان می‌آید؟

بعضی از فرزندان مرحوم هاشمی هراز گاهی نسبت به نحوه فوت پدر تشکیک و گاه القای ناپدید شدن وصیت نامه ایشان را می‌کنند.


بعضی از فرزندان مرحوم هاشمی هراز گاهی نسبت به نحوه فوت پدر تشكیك و گاه القای ناپدید شدن وصیت نامه ایشان را می‌كنند. ظاهراً قرار نیست تاریخ معلم انسان‌ها باشد و رازآلوده پنداری سیاست هنوز جذاب است. هاشمی زیاد متهم به قتل این و آن شد؛ از سید احمد خمینی گرفته تا نویسندگان... تا جایی كه اكبر گنجی وی را به‌ « قتل عام درمانی» متهم كرد. امثال عمادالدین باقی رسماً و علناً او را قاتل معرفی كردند و... . حال چرا مار گزیده‌ها تجربه نمی‌آموزند؟ 
 
دكتر عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان در كانال تلگرامی خود نوشت: وصیت هاشمی به درد چه كسی می‌خورد؟ واقعاً اگر هاشمی وصیت نامه مفصلی داشته باشد در آن چه نوشته است؟ احتمالاً نوشته است: «یكی از اشتباهات مخالفان من این بود كه عملكرد فرزندانم را به حساب من می‌نوشتند واقعاً آنها از من حرف شنوی نداشتند و به من ظلم شد. » فرزندان هاشمی لابد می‌خواهند وصیتی پیدا كنند كه اگر دینی به پدر دارند ادا كنند. هاشمی علنا در مقابل چشم 80 میلیون گفت: «بهائیت یك فرقه استعماری است و فائزه باید جبران كند. » فائزه نه تنها جبران نكرد كه برخلاف پدر عمل می‌كند و اصرار بر آن هم دارد بعد از پدر دوبار خلاف مطالبه وی عمل كرد. بنابراین وصیت خواهی قمپزی بیش نیست. بدون تردید فرزندان هاشمی در ضربه به او از مخالفان موثرتر بودند و بارها وی را شرمنده و سرافكنده انقلابیون كردند. آنها از این پس هم پدر را در حد «میراث فرهنگی» خواهند دید و از او صرفاً ارتزاق شخصیتی خواهند نمود. البته محسن قدری از این قضاوت فاصله دارد. 
    
امام رضا (ع) امام مناظره و نه مذاكره
حسن روحانی بار دیگر از ائمه علیهم السلام برای توجیه عملكرد و نظرات خود استفاده كرد و البته باز هم علمایی هستند كه نادرستی مواضعش را به او گوشزد كنند. او در جلسه هیئت دولت در هفته گذشته گفت كه «امام علی بن موسی الرضا (ع) پایه‌گذار جهانی شدن مذهب رسمی تشیع و امام مناظره و مذاكره بود. » این در حالی است كه امام رضا علیه السلام اهل مناظره بودند و تفاوت معنایی میان مذاكره و مناظره روشن است. مذاكره گفت و گو برای رسیدن به نتیجه مشترك و ثالث است؛ اما مناظره بحث در حقیقت چیزی برای اثبات نظر خود است. آیت‌الله علم الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخشی از سخنرانی خود در مراسم روز شهادت امام رضا علیه السلام به این ادعا پاسخ داد و گفت: «امام رضا(ع) در برابر توطئه‌های فرهنگی دشمن مقابله می‌كردند، این امر برخلاف نظر عده‌ای است كه می‌گویند آن حضرت با صاحبان دیگر ادیان مذاكره كرده است، امام (ع) با دشمنان مناظره می‌كرد و در همه مسائل برخورد و مقابله داشت. » او در ادامه افزود: «آقایان در مبانی سیاسی خود می‌خواهند این رویكرد امام را از بین ببرند و مقاومت انقلابی را بكوبند و می‌گویند كه امام رضا(ع) اهل مذاكره بود. اهل كتاب قرار بود سفره اسلام و بساط دین را از میان ببرند و امام رضا(ع) با اینها مقابله كرد.» او چنین تحرفی را بزرگ‌ترین برخورد با امام دانست: «برخی سیاسیون واژه‌ها را دستكاری می‌كنند، ما مناظرات امام رضا(ع) داریم، مذاكرات امام رضا(ع) نداریم؛ امام رضا(ع) در این عرصه جنگیدند و مبارزه كردند نه مذاكره. اینكه واژه را تحریف كنند و راه را برای سیاست‌گذاری تساهل و تسامح با استكبار باز بگذارند، بزرگ‌ترین برخورد با امام است. » گرچه وقتی حسن روحانی از قیام خونین عاشورا درس مذاكره می‌گیرد، عجیب نیست كه مناظره را هم برای اثبات مواضع خود، مذاكره بنامد. 
 
شما نماینده مجلسید،  نه فعال توئیتری!
همزمان با اینكه شایعه غارت اقلام كمكی به زلزله زدگان باعث انبساط خاطر در فضای مجازی شده بود و در توئیتر با این موضوع جوك ساخته می‌شد، محمود صادقی، نماینده تهران از قول یكی از مخاطبان توئیترش خبر از غارت اقلام كمكی توسط نظامیان داد تا توئیتری‌ها دریابند كه هر حرف چرندی مخاطبانی دارد و ممكن است از قضا مخاطبش یك نماینده مجلس باشد و نه الزاماً مردم بی اطلاع! محمود صادقی اگر فكر می‌كند تخلفی در این سطح در حال وقوع است، باید تحقیق و پیگیری كند، باید برود كرمانشاه ببیند چه خبر است؛ او فعال توئیتری نیست كه در مورد هر موضوعی، بی سند و بی تحقیق توئیت بزند؛ او نماینده مجلس است، مسئولیت دارد، قدرت دارد. 
از همین روست كه چندان گزافه نخواهد بود كه درخواست كنیم محمود صادقی با ظاهری مبدل به مناطق زلزله‌زده سفر كند و از نزدیك در جریان ماجرای غارت اقلام كمكی توسط نظامیان! قرار بگیرد و نتیجه را هم به مراجع قانونی و ملت ایران گزارش بدهد. آنچنان كه صادق زیباكلام به مناطق زلزله‌زده رفت و بعد از هلال احمر عذرخواهی كرد. پس مردم برای چه كاری نماینده به خانه ملت فرستاده‌اند؟ در خانه نشستن و توئیت زدن را كه همه بلد هستند. امثال محمود صادقی و صادق زیباكلام به توئیتر آمدند تا با حضورشان به فضای مجازی وزن بدهند و برای كاربران مفید باشند، اما به نظر می‌رسد آنها خود تحت تأثیر موج‌های سطحی مجازی قرار می‌گیرند و فعالیت مجازی‌شان هنوز تا رسیدن به مرز پختگی فاصله بسیار دارد. 
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط