پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : پنجشنبه 25 آبان 07:55 کد خبر : 8074

قاضی‌پور از پاسخ وزیر قانع شد

سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به طرح سئوالات چند تن از نمایندگان مجلس از سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش طی نشست امروز بعدازظهر این کمیسیون گفت: سئوال اول از سوی آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه درباره حذف دریاچه ارومیه از نقشه‌ای در کتب درسی پرسیده شد.


سخنگوی كمیسیون آموزش با اشاره به طرح سوال قاضی‌پور از بطحایی درباره ترسیم دریاچه ارومیه از یك نقشه در كتاب درسی گفت: وزیر آموزش و پرورش توضیح داد كه نقشه مربوط به مقطعی از تاریخ عصر قاجار است،‌ كه نماینده ارومیه قانع شد.

سید حمایت میرزاده سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به طرح سئوالات چند تن از نمایندگان مجلس از سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش طی نشست امروز بعدازظهر این كمیسیون گفت: سئوال اول از سوی آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه درباره حذف دریاچه ارومیه از نقشه‌ای در كتب درسی پرسیده شد.

وی اظهارداشت: در بررسی‌ها مشخص شد كه این نقشه مربوط به مقطعی از تاریخ كشور در دوره قاجار بوده است و دیگر نقشه‌های كتب درسی موقعیت‌های جغرافیایی دریاچه ارومیه ترسیم شده است.

میرزاده گفت: آقای قاضی‌پور از توضیحات آقای بطحایی قانع شد، با این‌حال، وزیر وعده داد كه در همین مورد مربوط به نقشه كشور در دوره قاجار هم برای سال‌های بعد موضوع ترسیم موقعیت دریاچه ارومیه رعایت شود.

وی ادامه داد: سئوال بعدی از سوی آقای علیم یارمحمدی نماینده زاهدان با موضوع گلایه‌هایی در مورد وضعیت آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از آقای بطحائی مطرح شد كه در این‌باره تصمیم بر آن شد اعضای كمیسیون طی بازدیدهایی این گلایه‌ها را از نزدیك بررسی كند.

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آقای محمودزاده نماینده محمودآباد نیز طی سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش از عملكرد این وزارتخانه در گزینش‌ها به ویژه در استان كردستان انتقاد كرد و در نهایت یك ماه به وزارت آموزش و پرورش مهلت داده شد تا دغدغه‌ها را در این‌باره حل كند.

وی در ادامه اظهارداشت: آقای محمد حسین فرهنگی نیز سئوال خود را از وزیر آموزش و پرورش با موضوع ساماندهی نیروی انسانی و مزایای فرهنگیان در مناطق محروم پرسید كه در این‌باره نیز یك ماه به وزیر آموزش و پرورش فرصت داده شد تا در این‌باره پاسخ مناسب ارائه دهد.

میرزاده در تشریح سئوال مطرح شده از سوی نماینده‌ای دیگر از بطحائی گفت: آقای سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر آخرین سئوال را از وزیر آموزش و پرورش با موضوع عملكرد این وزارتخانه در استان مازندران عنوان كرد كه پس از پاسخ وزیر مقرر شد طی 2 هفته به دغدغه‌های طرح شده رسیدگی شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بانك مركزی در ادامه نشست امروز كمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان كمیسیون فرعی به بحث گذاشته شد كه اعضاء نظر خود را درباره تركیب شورای عالی و شرط مدارك تحصیلی ارائه دادند.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.