پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

جریانی که مشغول زمینه سازی برای مذاکرات موشکی است
تاریخ : چهارشنبه 24 آبان 14:37 کد خبر : 8071

تلاش برای بتن کردن میراث تهرانی مقدم

«برگزاری جلساتی با هدف عادی‌سازی مذاکرات موشکی و دفاعی» موضوعی است که روز دوشنبه معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی از آن پرده برداشت و نسبت به این موضوع هشدار داد.


هم‌آوایی با دشمن
آقای علی باقری، معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی در همایش «تجربه اعتماد» گفت: این امر كه دشمن به دنبال از بین بردن مؤلفه‌های قدرت ملی است جای تعجب ندارد، اما هم‌سویی، هم‌آوایی و هم‌گامی برخی مدعیان روشنفكری داخلی با دشمن و در‌عین‌حال سكوت برخی مدعیان انقلابی‌گری در قبال این هم‌آوایی و هم‌گامی، هم جای تعجب دارد و هم موجب تأسف است. عضو تیم مذاكره‌كننده سابق هسته‌ای خاطرنشان كرد: توانمندی‌های دفاعی و نظامی هر كشور ناموس آن ملت است و هیچ ملت باغیرتی حاضر نیست درباره ناموس خود با بیگانگان مذاكره یا معامله كند. كسانی كه با قلم و زبان خود برای پذیرش مطالبات متجاوزانه دشمن زمینه سازی كرده و ایجاد محدودیت در توانمندی‌های دفاعی را به‌عنوان یك هنجار در افكار عمومی جلوه می‌دهند، نباید درباره انقلابی بودن آنها بحث كرد، بلكه درباره اصالت ایرانی آنها باید تردید داشت. معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: چرا روزنامه‌ای جرأت می‌كند كه پذیرش محدودیت‌های نظامی مورد نظر دشمن را در داخل، توجیه و ترویج كند؟ آیا این برخلاف صریح امنیت ملی نیست؟ آیا فرمانده كل قوا صریحاً مذاكره درباره موضوع موشكی را رد نكردند؟ چرا در قبال این اقدام مخل امنیت ملی، اقدام بازدارنده انجام نمی‌شود؟ ملت غیور ایران هیچ‌گاه در قبال تابوشكنی امنیت ملی ساكت نخواهد نشست. عضو سابق تیم مذاكره كننده هسته‌ای گفت: از طنزهای تلخ دوران ما این است،كسانی كه سینه چاك توسعه غربی هستند، برای تحمیل محرومیت‌ها و محدودیت‌های هسته‌ای كه دربرجام متجلی شد، جشن می‌گیرند و امروز با پررویی كامل برای توانمندی نظامی كشور بر اساس خواست دشمن نسخه می‌پیچند! این سخنان باقری اما تنها برای تلنگر زدن به جریان انقلابی و دادن كدهایی برای هوشیاری بود تا بتوان جریان‌های خاص دنباله‌رو غرب را شناخت.

چراغ سبز دولت به مذاكره مجدد
یكی از این كدها را می‌توان در سخنان آقای نهاوندیان جست‌وجو كرد؛ در همان روزهایی كه بارها از زبان تیم مذاكره‌‌كننده و دولتمردان می‌شنیدیم كه مذاكره مجدداً غیر ممكن است، اظهارات نهاوندیان مشاور اقتصادی رییس‌جمهور رغبت دولتمردان برای مذاكره را آشكار كرد.
محمد نهاوندیان در مصاحبه دوشنبه 24 مهر خود با CNN ابتدا در موضعی منطقی اعلام كرد كه مذاكره مجدد برجام ممكن نیست اما در ادامه و در بیانی عجیب گفت: «اگر درباره مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای نگرانی وجود دارد، این مسائل می‌تواند موضوع مذاكره میان ایران با كشورهای منطقه یا اروپا باشد.»

مقاومت اروپا تنها یك روز
این پیشنهاد نهاوندیان ارسال پالس غلط مذاكره مجدد با اروپا درباره مسائل منطقه‌ای بود، آنهم در حالی كه اروپا كارنامه قابل قبولی در موضوع برجام از خود به‌جا نگذاشته است. حتی بعد از اظهارات ترامپ درباره خروج از برجام، در حالی كه وزیر امورخارجه بر ایستادگی اروپا در برابر كارشكنی آمریكا سخن می‌گفت، مركل و ترزامی در سخنانی اظهارات ترامپ را تأیید كرده و این پیام را فرستادند كه اتحادیه اروپا با شرط‌های آمریكا برای حفظ برجام موافق است. در واقع برخلاف گفته برخی از مقامات، اتحادیه اروپا حتی یك روز هم در برابر آمریكا مقاومت نكرد.

پیشنهاد بی‌شرمانه
از سویی دیگر، سخنان باقری كد دیگری را هم به ما می‌دهد. در بیستم آبان ماه بود كه روزنامه آرمان با انتشار سرمقاله‌ای بر لزوم مذاكره با اروپا درباره برنامه موشكی تاكید و با انتشار مطلبی از آقای احمد نقیب‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، پیشنهاد مذاكره موشكی را مطرح كرد.  در بخشی از یادداشت نقیب زاده كه در روزنامه آرمان چاپ شده، آمده است: «مواضع اروپایی‌ها تا حدی خردمندانه به‌نظر می‌رسد. هم می‌خواهند هیاهوی آمریكایی‌ها را ساكت كنند و هم نمی‌خواهند موضوع موشكی ایران به یك بحران غیرقابل بازگشت تبدیل شود. البته ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اهداف خودش رسیده و قادر است ‌این برنامه‌ها را در همین نقطه كنونی متوقف كند. برد بیش از 2هزار كیلومتر در برنامه‌های ایران نیست.» وی در سرمقاله روزنامه آرمان در اظهاراتی غیر منطقی و مغایر با منافع ملی پیشنهاد داد: «بهتر است كه ما هم با آغاز مذاكره، خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم. اگر مذاكره نكنیم ممكن است كه اروپایی‌ها مواضع تند و تیز آمریكایی‌ها را در این مورد همراهی كنند. عربستان نیز یكی از كشورهایی است كه به‌طور مستقیم می‌تواند از سامانه‌های موشكی ایران آسیب و لطمه جدی ببیند.» این پیشنهاد بی‌شرمانه نقیب‌زاده در حالی مطرح شد كه رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام كردند كه قدرت دفاعی كشور قابل مذاكره و چانه‌زنی نیست و در همین زمینه تاكید داشتند: «بیاییم چانه بزنیم كه چرا فلان ابزار دفاعی را داریم؟ چرا تولید می‌كنیم؟ چرا تحقیق می‌كنیم؟ درباره آن چیزهایی كه اقتدار ملی را افزایش می‌دهد، تأمین می‌كند یا پشتیبانی می‌كند با دشمن هیچ معامله‌ای نداریم و مسیر اقتدار را در پیش می‌گیریم.»

تئوریزه شدن تسلیم‌طلبی
البته افرادی هم در برابر سخنان نقیب‌زاده هوشیار بوده و واكنش نشان دادند، برای مثال آقای رضا سراج كارشناس سیاسی در این‌باره در یادداشت كوتاهی با عنوان «تئوریزه شدن تسلیم‌طلبی» نوشت: غربگرایان زمینه‌سازی برای مذاكرات درباره برنامه موشكی را در دستور كار قرار دادند. غربگرایان پیش از تئوریزه نمودن تسلیم‌طلبی، باید به این سؤال پاسخ دهند كه وقتی مسیر مذاكره با آمریكا و برجام نتوانست تحریم‌ها را رفع كند؛ چگونه ممكن است مذاكره با اروپایی‌ها خطر جنگ! و تحریم را همزمان برطرف كند؟! این دو كد، تنها نمونه‌ای كوچك از تلاش‌های غرب و همراهی برخی جریان‌های سیاسی كشور با آن‌ها بود. این روزها روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلبان برای عملیاتی شدن برجام 2 و 3 و ... در تلاشند تا قبح مذاكره درباره توان نظامی و دفاعی را از بین ببرند. این جریان فكری كه به دیدگاه‌های غربی وابسته است و روحیه تسلیم‌طلبی دارد، در تلاش است تا با تئوریزه‌سازی خواسته‌های آمریكا، برای سلطه غرب به كشور زمینه‌سازی كند.

تلاش‌ها برای بتن كردن میراث تهرانی مقدم
وقتی میراث احمدی روشن با شعار دور كردن سایه تحریم و جنگ با بتن پر شد، گویا جدیداً بتن كردن میراث تهرانی مقدم در دستوركار دارد. عده‌ای برای این امر، خواسته‌های نامشروع غرب را توجیه كرده و به بهانه‌های مختلف افكار عمومی را فریب می‌دهند. ترامپ در سخنرانی‌اش علیه برجام استراتژی‌اش در قبال جمهوری اسلامی را در چهار محور مطرح كرد كه مذاكره موشكی، مذاكره منطقه‌ای، مبارزه با تروریسم و مذاكره هسته‌ای از این محورهاست. حال عده‌ای در داخل كشور با ارتباط‌گیری با رسانه‌های غرب و عوامل جاسوسی آنها، خط و مشی مأموریت جدید خود را دریافت كرده و برای مذاكره درباره توان موشكی و دفاعی كشور نسخه می‌پیچند.

عوامل اجرایی دشمن
این افراد از ستون پنجم عبور كرده و رسماً تبدیل به عوامل اجرایی دشمن شده‌اند و كسانی مانند نازنین زاغری‌ها و مسعود بهنودها سرپل ارتباطی آنها با غرب هستند اما عده‌ای ناآگاهانه در دام این جریان‌ها افتاده و با آنها برای پیشكش استقلال كشور به دشمن همنوا شده‌اند. كسانی كه سخن از مذاكره موشكی می‌گویند، هیچ هدفی جز بی‌دفاع كردن ایران در مقابل دشمنانش ندارند. خیانت فقط فروختن اطلاعات به دشمن نیست.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط