پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

حجت نظری:
تاریخ : یکشنبه 14 آبان 09:20 کد خبر : 7995

شهردار با شورا هماهنگ نیست

عضو شورای شهر تهران می‌گوید که شهردار به‌هیچ‌عنوان با اعضای شورا هماهنگ نیست و انتصاباتش به‌گونه‌ای بوده که جای هیچ‌گونه دفاعی ندارد/


عضو شورای شهر تهران می‌گوید كه شهردار به‌هیچ‌عنوان با اعضای شورا هماهنگ نیست و انتصاباتش به‌گونه‌ای بوده كه جای هیچ‌گونه دفاعی ندارد؛ به همین دلیل بزرگان جریان اصلاحات باید به این موضوع ورود پیدا كنند تا شكاف میان شورا و شهرداری بیش از این نشود.

به گزارش قانون به نقل از رویداد۲۴- عضو شورای شهر تهران می‌گوید كه شهردار به‌هیچ‌عنوان با اعضای شورا هماهنگ نیست و انتصاباتش به‌گونه‌ای بوده كه جای هیچ‌گونه دفاعی ندارد؛ به همین دلیل بزرگان جریان اصلاحات باید به این موضوع ورود پیدا كنند تا شكاف میان شورا و شهرداری بیش از این نشود.

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران با حضور در غرفه رویداد۲۴، در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات، با اشاره به ادامه حضور و فعالیت برخی از مدیران قالیباف در شهرداری تهران و برخی از انتصابات محمدعلی نجفی، گفت: متأسفانه این نقدی است كه ما نیز به آقای دكتر نجفی داریم. آقای شهردار متأسفانه اصلاً شورا محور نیستند و ایشان در كنشی كه تا به این لحظه داشتند این را اثیات كرده‌اند بنابراین تقریباً شورا را نمی‌شود در هیچ‌یك از تصمیمات او دخیل دانست.

نظری ادامه داد: متأسفانه آقای دكتر نجفی تاكنون انتصاباتی داشته‌اند كه اگر اعضای شورا تا این لحظه در رسانه‌ها اعتراض نكرده‌اند، به این معنا نیست كه كمتر از نقادان خارج از شورا به این انتصابات انتقاد دارند؛ نه‌تنها به انتصابات ایشان بلكه به برخی مناصبی هم كه تغییر نداده‌اند انتقاد وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران بابیان اینكه آقای شهردار اخیراً انتصاباتی داشته‌اند كه جای دفاع ندارد، خاطرنشان كرد: من امیدوارم آقای نجفی صدای مردمی را كه در انتخابات اخیر شورای شهر، میلیونی به لیست امید رأی دادند را بشنود؛ زیرا تاكنون به نظر می‌رسد كه این صدا شنیده نشده است و انتظارمان این است كه ایشان در مسیری كه مردم می‌خواهند حركت كند.

نظری ادامه داد: در اولین جلسه‌ای كه آقای نجفی در صحن شورا حاضر شد، بنده تذكر دادم كه ما در جریان انتصابات ایشان نیستیم. آقای نجفی آن روز اعلام كردند كه من اكنون جلسه دارم و باید بروم اما تا ظهر 4 نفر از معاونینم را كه انتخاب كرده‌ام از طریق رسانه‌ها مطلع خواهید شد. در زمان حضور ایشان من نوبت خواستم برای اینكه صحبت كنم اما نوبت به من نرسید و بعد از خروج ایشان از صحن شورا كه نوبت به من رسید، به رئیس شورا اعتراض كردم كه چرا اجازه دادید آقای نجفی از شورا بروند؟ ما تذكراتی داریم كه ایشان باید می‌‌شنیدند. بنده در همان‌جا به بند 4 سوگندنامه شهردار اشاره‌كرده و بر همان اساس به شهردار تذكر دادم. زمانی كه شهردار نظارت جامع شورا را پذیرفته است، به معنای آن است كه نظارت پیشینی را هم پذیرفته است.


نظری در ادامه افزود: نظارت پیشینی هم به آن معنا است كه اعضای شورا پیش از رسانه‌ها از انتصابات مطلع شوند. بعدازآن هم آقای شهردار صرفاً در دو نوبت پیش از رسانه‌ها اعضای شورا را از انتصاباتش مطلع كرد؛ یعنی ایشان تمام روند انتصابات را طی كرد و فقط پیش از آنكه به‌صورت رسمی و رسانه‌ای اعلام كنند، انتصابات خود را به شورا اطلاع دادند؛ و بعدازآن دو بار تاكنون دیگر چنین كاری را انجام ندادند و ما همچنان انتصابات ایشان را از طریق رسانه‌ها مطلع می‌شویم.


عضو شورای شهر بابیان اینكه آقای شهردار همراه با نظرات شورا اقدام نمی‌كند، خاطرنشان كرد: معتقدم نباید شورا را در انتصاباتی كه به آن‌ها نقد وارد است، دخیل و مقصر بدانیم.

نظری با اشاره به شورای شهر اول كه شاهد بسیاری از اختلافات بود، گفت: تجربه شورای شهر اول نشان می‌دهد این‌گونه اختلافات باعث بروز تنش بسیار زیادی میان شورا و شهردار شد كه نتیجه آن انحلال شورای شهر اول و ناامیدی مردم از شوراها شد؛ بنابراین نتیجه این شد كه مدیریت شهری به دست جریانی افتاد كه 14 سال بر شهر مسلط بود و عملكردی داشتند كه درازای آن مردم به‌صورت میلیونی به لیست امید رأی دادند. ما تمام تلاش خود را كرده‌ایم كه به آن سمت‌وسو برنگردیم. تلاشمان را هم همچنان ادامه خواهیم داد كه در عین تعامل مناسب با شهردار، به نتیجه‌ای كه خواست مردم است دست پیدا كنیم.

نظری ادامه داد: با توجه به اینكه ما به‌صورت جریانی انتخاب شدیم و شهردار را هم به‌صورت جریانی انتخاب كردیم، نیاز است كه بزرگان و عقلای جریان اصلاح‌طلب به این موضوع ورود پیدا كنند و نگذارند كه بیش از این میان شورا و شهردار فاصله ایجاد شود. ما به‌عنوان نمایندگان مردم، به دنبال اجرای منویات مردم هستیم و از خواست مردم عقب‌نشینی نمی‌كنیم.

حجت نظری در پایان با اشاره به سرانجام املاك نجومی، گفت: پروسه املاك نجومی از دست شورا خارج‌شده است و قوه قضاییه و سازمان بازرسی در حال پیگیری پرونده هستند. منتظریم ببینیم دستگاه قضا به چه نتیجه‌ای در این خصوص می‌رسد.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط