پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : یکشنبه 14 آبان 08:10 کد خبر : 7994

افسانه حصر

کاملاً صحبت‌های شمخانی درست است.کروبی دائماً با خانواده‌اش اعم از فرزندان، عروس‌ها و نوه‌هایش در حال رفت و آمد است و مشکلی وجود ندارد


یمه دوم سال 89 بود كه میرحسین موسوی و مهدی كروبی، یك سال پس از فتنه انگیزی های خود در سال 88 و به دلیل تحریك افكار عمومی برای حضور در تظاهرات خیابانی به بهانه انقلاب‌های منطقه‌ای، بازداشت و روانه حصر شدند. حامیان داخلی و خارجی فتنه از آن زمان تاكنون، افسانه‌های زیادی پیرامون نحوه زندگی این دو در رسانه‌های خود ساخته و پرداخته كردند.

اتفاقاً بخشی از این افسانه سرایی‌ها در افكار عمومی به بار نشست و همگان، مخصوصاً آن‌هایی كه نسبت و نسبی با آرمان‌های انقلاب نداشتند را به قضاوت‌های بیجا و ناروا پیرامون رفتار نظام اسلامی واداشت. ناگفته نماند كه عدم شفاف سازی از سوی رسانه‌های حاكمیتی و خودسانسوری‌های بیجا، زمینه و بستر مناسب را برای به هدف نشستن تبلیغات سوء رسانه‌های ضد انقلاب و سمپات های داخلی آن‌ها مبنی بر وضعیت اسفبار زندگی سران فتنه مهیا ساخت.

به گزارش صبح نو، نشریه «رمز عبور» چند سال قبل برای نخستین بار پرده از نحوه زندگی واقعی موسوی، رهنورد و كروبی برداشت؛ پرده برداری كه با تصویرسازی‌ها و قضاوت‌های قبلی، به كل تفاوت داشت. رمز‌عبور در گزارشی بلندبالا نوشت: «مهدی كروبی مرتباً به استخر انقلاب می‌رفت، به گونه‌ای كه در برخی هفته‌ها تا سه نوبت استخر برای حضور او قرق می‌شد. ماموران امنیتی كروبی را برای سفر به هر نقطه از ایران آزاد گذاشته بودند. كاشان، قم، كرج، چند سفر شمال تنها بخشی از سفرهای مهدی كروبی و محافظانش بود.

او در قم به منزل خواهر مرحومش رفت و یكی از افراد فامیل كروبی به محافظان گفته بود كه این برای اولین بار پس از انقلاب است كه مهدی كروبی به منزل آن‌ها می‌رود! بعضی سفرها البته برای كروبی تلخ می‌شد. هر جایی كه مردم عادی او را می‌دیدند، با كنایه و گاهی مرگ بر سران فتنه، از او پذیرایی می‌كردند، مانند ماجرایی كه در رستورانی در كرج رخ داد و نزدیك بود به جاهای باریك كشیده شود! و حتی وی خواهان استمرار حضور در منزلش در قیطریه بود ولی با فشار همسر و اطرافیانش مجبور به تخلیه خانه و رهسپار منزلی در جماران شد.»

رمز عبور درباره همچنین درباره نحوه زندگی موسوی و رهنورد نوشت:«موسوی از محافظان می‌خواست كه هر سه‌وعده برای او نان تازه تهیه كنند كه این مساله با مخالفت آنها رو به رو شد و به او گفته شد كه می‌تواند خود شخصاً به نانوایی مراجعه كند.

موسوی پس از آن كه به او گفته شد خریدهای روزمره‌اش مانند خرید نان را باید خود یا همسرش انجام دهد و محافظان از انجام كارهای شخصی این خانواده معذورند، چند روزی اعتصاب كرد و سپس مجبور شد كه بپذیرد یكی از نزدیكانش خریدهای منزل را انجام دهد؛ یا حضور زهرا رهنورد در بانك برای دریافت حقوقش كه تصاویرش در رسانه‌ها منتشر شد.»با وجود این زندگی راحت كه بخشی از آن حتی برای مردم عادی، یك آرزوست، جریان اصلاح طلب بارها و بارها از استراتژی حصر برای اهداف سیاسی خود بهره برده است.

هنگامه انتخابات كه می‌شود، جریان اصلاح طلب با طرح شعارهای عوام فریبانه و پوپولیستی حول به اصطلاح خودشان، حصر، افكار عمومی با هدف مصادره به مطلوب، پای صندوق‌های رأی می‌كشانند. هدفی كه البته بنابه همان خودسانسوری رسانه‌های رسمی كشور، به خوبی نهادینه و كارگر افتاد است.

آخرین دستاویز این جریان هم اعتصاب دستوری با مدیریت مصطفی تاج زاده و عبدالله نوری بود كه راه به جایی نبرد و انتشار تصاویر كروبی در حال خوردن صبحانه مفصل در بیمارستان، اهداف جریان رسانه‌ای تندرو اصلاحات را ناكام گذاشت. اما اواخر مهرماه سال جاری  كه دیدار «اسماعیل دوستی» از اعضای شورای مركزی حزب اعتماد ملی با «مهدی كروبی» دبیركل این حزب، بار دیگر نام دو تن از رهبران فتنه سال 88 را بر سر زبان‌ها انداخت.   

سه شنبه 9 آبان، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه مطبوعات درباره وضعیت آقایان موسوی و كروبی گفت: «آقایان مد نظر شما (كروبی و موسوی) در حصر نیستند و هر كسی را اراده كنند می‌توانند ببینند. كما اینكه آقای كروبی، آقای دوستی را درخواست كرد و دید.»بلافاصله پس از این «محمدحسین كروبی» فرزند مهدی كروبی به اظهارات شمخانی واكنش نشان داد.

محمدحسین كروبی گفت: «در ارتباط با ملاقات آقای دوستی با آقای كروبی، نیروهای امنیتی فرد ملاقات كننده را انتخاب كردند كه پیش حاج آقا برود و همچنین در مورد اشخاص دیگر هم به همین ترتیب است و خود آقای كروبی نگفته‌اند چه كسی به ملاقاتشان برود.»

محمدحسین كروبی در حالی پدرش را در انتخاب ملاقات كنندگان «بدون نقش» دانست كه خود اسماعیل دوستی، عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی در اظهاراتی ضمن تصدیق مواضع شمخانی اظهار كرد: «كاملاً صحبت‌های شمخانی درست است.كروبی دائماً با خانواده‌اش اعم از فرزندان، عروس‌ها و نوه‌هایش در حال رفت و آمد است و مشكلی وجود ندارد.»

او همچنین تاكید كرد: «در منزل كروبی به مدت سه ساعت تنها و بدون حاشیه با او دیدار و در مورد تمام مسائل با خیال راحت باهم صحبت كردیم».

به نظر می‌رسد آنچه برای اصلاح طلبان اهمیت دارد، نه صرف وضعیت موسوی، كروبی و رهنورد بلكه آورده‌ای است كه این مستمسك برایشان فراهم آورده تا بتوانند با استفاده از آن، در بزنگاه‌های سیاسی از حاكمیت امتیاز گرفته و همچنین برای كسب كرسی‌های قدرت، پشتوانه بدنه اجتماعی را همراه خود بكشانند؛ مستمسكی كه در صورت برطرف شدن، خلأ نظری و فلسفی جدی را برای جریان اصلاحات فراهم خواهد آورد
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط