پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

گردهمایی فرهنگیان اصولگرای آذربایجانشرقی با حضور وزیر اسبق آموزش و پرورش و دبیرکل کانون تربیت اسلامی کشور
تاریخ : یکشنبه 13 ارديبهشت 10:52 کد خبر : 4568

فرشیدی : هدف کانون تربیت اسلامی ُ دور هم جمع کردن فرهنگیان ولایی در جهت ‍پیگیری منویات مقام معظم رهبری

فیروز رضایی به اهمیت و جایگاه آموزش وپرورش در نگاه رهبری اشاره کرده و افزودند. در منظر معظم له آموزش وپرورش مولد سرمایه اجتماعی است و این یعنی مرکز و منبع همه ی فضیلت هایی که جامعه اسلامی ایران را پیش برده ودر برابرکژ اندیشان بیمه می کند/وی در ادامه گفت ، معلمین از اینکه راهبری این مجموعه عظیم به تیم ضعیف و پریشان گوی سپرده شده است از دولت ومجلس گلایه دارند.

فیروز رضایی: دولتها را باید از نحوه نگاهشان به"آمورش و پرورش" طبقه بندی کرد


 

گردهمایی فرهنگیان اصولگرای  آذربایجانشرقی با حضور وزیر اسبق آموزش و پرورش و دبیركل كانون تربیت اسلامی كشور / فیروز رضایی: دولت ها را باید از نحوه نگاهشان به آمورش و پرورش طبقه بندی كرد.

 

به گزارش زمان، در آستانه هفته معلم، جمع كثیری از فرهنگیان اصولگرای آذربایجانشرقی، مدیران سابق آموزش و پرورش، بازنشستگان و فرهیختگان گردهم آمدند تا با موضوع  "آموزش و پرورش،فرصت ها و چالش ها" به هم اندیشی بپردازند.

 این مراسم  كه محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش و دبیركل كانونتربیت اسلامی آذربایجانشرقی نیز حضور داشت، با سخنرانی فیروز رضایی مدیركل سابق آموزش و پرورش و دبیر كانون تربیت اسلامی استان آغاز شد.

 

1jNzXk8HuV2M

رویكرد ما ناصحانه است و از نقد تخریبی پرهیز می كنیم

محمود فرشیدی ،دبیر كل كانون تربیت اسلامی كشور كه در نشست هم اندیشی ادواری كانون تربیت اسلامی آذربایجان شرقی سخن می گفت ، با اشاره به ضعف عملكرد آموزش وپرورش در پیگیری منویات مقام معظم رهبری در زمینه های مختلف بویژه در خفظ كرامت وتامین معیشت فرهنگیان گفت در عین حال رویكرد ما ناصحانه و منصفانه است و از نقد تخریبی پرهیز می كنیم .

وی در ادامه با ذكر اینكه ، ما در چها چوب اخلاق و ادب اسلامی نسبت به كاستی ها واكنش نشان می دهیم افزودند :

نگاه ما فعل محور است ، ما بر خلاف روش های معمول رسانه ای، بیش از آنكه دنبال قاصر یا مقصر بگردیم نفس مسئله را كالبد شكافی می كنیم و در حد امكان راهكارهای لازم را ارائه می دهیم .

 

دبیر كل كانون تربیت اسلامی هدف از تشكیل كانون را دور هم جمع كردن نیروهای ولایی آموزش وپرورش در جهت پیگیری منویات مقام معظم رهبری اعلام كرده و افزودند: تجربه نشان داده است فرهنگیان با هم گرایی و برنامه ریزی و با استفاده از ظرفیت عظیم درونی ودر چهارچوب ساختارها ی قانونی میتوانند بسیاری از اهداف خود را محقق سازند

وزیر اسبق آموزش و پرورش به نقش غیر قابل انكار مذاكرات اقنایی فرهنگیان با نمایندگان مجلس در به تصویب رسیدن قانون تخصیص چهار میلیارد دلار برای بازسازی مدارس فرسوده در دوره وزارت خویش اشاره كرده گفتند این تجربه درحوزه های مختلف قابل تكرار است .

 

وی در ادامه با اشاره به نقش معلمان با تجربه ای مانند آقای كوچكی نژاد در افزایش سهم آموزش وپرورش در بودجه 94 گفتند اگر تعداد این قبیل دوستان با تجربه و كار دان و متعصب به آموزش وپرورش و فرهنگیان در مجلس زیاد شود می توانند به كمك هم گام های قوی تری بردارند .

دبیر كل كانون تربیت اسلامی در ادامه با تمركز به سه نكته ی، پرهیز از نگاه سیاسی به آموزش وپرورش، به گارگیری نیروهای مومن و با نشاط و جوان و اهتمام ویژه به دانشگاه فرهنگیان از مجموعه رهنمود های مقام معظم رهبری در هفته معلم سال گذشته ، كارنامه آموزش وپرورش را در هر سه موضوع غیرقابل قبول ارزیابی كردند .

 

وزیر اسبق آموزش و پرورش از اینكه دانشگاه فرهنگیان 16 است با سرپرست اداره می شود آن هم سرپرستی كه

ناباورمندی خود به آموزش وپرورش ایدئو لوژیك را اذعان كرده است ابراز تاسف كردند .

محمود فرشیدی در ادامه تشدید فاصله حقوق فرهنگیان با كارمندان دیگر را شیوه تكراری اصلاح طلبان ارزیابی كرده واین رویكرد را با علامت سئوال جدی مواجه ساختند .

گفتنی است در آغاز این هم اندیشی فیروز رضایی دبیر كانون تربیت اسلامی استان آذربایجان شرقی ضمن خوشامد گویی به حاضران و میهمان ویژه آقای مهندس فرشیدی در ابتدا به گوشه ای از اقدامات زیربنایی ایشان در دوره كوتاه وزارت اشاره كرده وآن ها را در ردیف ماندگار ترین اقدامات تاریخ آموزش پرورش ارزیابی كردند .

rezaei

وی تهیه و به تصویب رساندن قانون احیای امور تربیتی و استقرار مجدد آن بعد از دوره ی انحلال، تصویب قانون تخصیص چهار میلیارد دلاری بازسازی مدارس فرسوده و آثار برجسته و غیر قابل انكار آن بر نوسازی و گسترش فضاهای آموزشی سراسر كشور ، كلید زدن تحول بنیادین وانجام اقدامات اولیه آن ، باز ساماندهی نیروهای ولایی آموزش پرورش و اقدامات جدی در جهت ترمیم وضعیت معیشتی وآغاز كاهش فاصله با دیگر كارمندان دولت را از جمله اقدامات زیر بنایی آقای فرشیدی اعلام و افزودند این ها و بسیاری از خدمات ایشان به دلایلی از جمله تواضع و محجوبیت ایشان مغفول واقع شده است .

 

"فیروز رضایی" در بخش دیگر از سخنان آغازین خود به اهمیت و جایگاه آموزش وپرورش در نگاه رهبری اشاره كرده و افزودند. در منظر معظم له آموزش وپرورش مولد سرمایه اجتماعی است و این یعنی مركز و منبع همه ی فضیلت هایی كه جامعه اسلامی ایران را پیش برده ودر برابركژ اندیشان بیمه می كند

 

آموزش وپرورش است . روحیه فداكاری آحاد مردم در برابر تهاجمات متنوع بیگانگان ، ولایتمداری ، استقلال طلبی و دانش آموزی و دانشجویی و فضایل دیگر آز آموزه های طولانی مدت آموزش وپرورش رسمی وغیر رسمی است و نیزراه برون رفت از كاستی هایی كه بسیاری از آن ها را مقام معظم رهبری در طول سالیان طولانی در قالب پیام های نوروزی گوشزد كرده اند در گرو آموزش پرورش ضرورت یافته در گردونه ی تحول بنیادین است .

 

دبیر كانون آذر بایجان شرقی در ادامه با ذكر این نكته كه نوع نگاه مسئولین به آموزش پرورش نماد ارتفاع تفكر آن هاست افزودند ، اعزام شخصیتی در اندازه شهید رجایی به وزارت آموزش پرورش از نگاه بلند اعضای شورای انقلاب پرده برداری میكند وامروز معلمین با همین سنجه عمق تفكر مسولین را اندازه می گیرند . وی اضافه كرد معلمین آن روزی كه جلسه تودیع و معارفه وزرای آموزش پرورش در آغاز به كار دولت جدید با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور محترم بر گزار گردید حساب كار را كردند و از این مجمل حدیث مفصل خواندند.

 

وی در ادامه گفت ، معلمین از اینكه راهبری این مجموعه عظیم به تیم ضعیف و پریشان گوی سپرده شده است از دولت ومجلس گلایه دارند .

وی ادامه داد: امروز جامعه معلمین در یك سو از مشكلات معیشتی وعدم توازن حاكم وتشدید مستمرآن در رنجند وازطرف دیگر از اینكه گروهی درصدد هستند تا از اعتراض های نجیبانه آنان سوء استفاده كنند ، نگرانند.

 

فیروز رضایی افزود ، معلمین امروزرفتار هایی مانند آنچه در كاریكاتور روزنامه ها خود نمایی می كند را حاصل گفتمان حاكم برآموزش پرورش ارزیابی می كنند


کد خبرنگار : 25


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط