پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : دوشنبه 10 آذر 10:13 کد خبر : 3798

اخبار کانون تربیت اسلامی استان ها


*       رضا قایدی دبیر كانون تربیت اسلامی شهرستان گناوه در گفت و گو با خبرنگار زمزمه گفت : كانون تربیت اسلامی شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ركنی امام جمعه، ماشا الله عالی حسینی دبیر كانون استان بوشهر و اعضاء كانون شهرستان تشكیل شد. در این نشست ضمن گزارش دبیر كانون شهرستان بر ضرورت انسجام نیروهای ارزشی و برنامه‌ریزی فرهنگی تأكید كرد. ماشاء الله عالی حسینی دبیر كانون استان نیز با تبیین نقش و جایگاه فعالیت نیروی انقلابی و ولایتمدار به سئوال‌های حاضران پاسخ داد. در این نشست حجت الاسلام والمسلمین ركنی، ضمن تشكر از فعالیت‌های ارزشمند كانون شهرستان، خواستار توسعه فعالیت فرهنگیان با تجربه، متخصص و متعهد شهرستان شدند. ایشان در پایان گفت : مبنای فعالیت‌های فرهنگی باید رهنمودهای مقام معظم رهبری باشد.

*       اسرافیل آهنگری در گفت گو با خبرنگار زمزمه گزارشی از جلسه كانون تربیت اسلامی استان اردبیل ارائه داد. ایشان گفت در این جلسه در تاریخ 24 آبان ماه تشكیل شد. موضوع اجرای برنامه راهیان دیار نور بررسی و تصمیم مقتضی گرفته‌شد. همچنین در خصوص تدوین مطالبی برای درج در نشریه زمزمه، ابعاد آن را اعضاء جلسه مورد بحث قرار دادند و پس از تقسیم كار قرار شد تا زمان مقرر وظایف محوله انجام و جمع‌بندی ارائه شود.

*       دبیر كانون تربیت اسلامی شهرستان‌های بندر گز، رامیان، آذرشهر، كلاله از استان گلستان معرفی شدند.

*       خبرنگار زمزمه از كانون تربیت اسلامی استان آذربایجان شرقی گزارش داد كه دبیران شهرستان‌های عجب شیر، بستان آباد و میانه منصوب شدند.

*       جلسه كانون تربیت اسلامی استان فارس با حضور كلیه اعضاء و حجت الاسلام و المسلمین دكتر علی ذوعلم و محمد صالح مذنبی از كانون مركزی تشكیل شد.

آقای خواجه زاده دبیر كانون در گفت و گو با خبرنگار نشریه زمزمه گفت : پس از گزارشی از فعالیت‌های كانون حجت الاسلام دكتر ذوعلم در خصوص رویكرد كانون تربیت اسلامی به عنوان یك تشكل حزب رسمی سخنرانی كرد. دكتر ذوعلم گفت : رویكرد اصلی كانون تربیتی است و این موضوع را از مكتب حضرت امام خمینی (ره) آموخته‌ایم كه تربیت را از سیاست جدا نمی‌دانست. ایشان كانون را یك تشكل ولایی معرفی كرد و خاطرنشان كرد كانون از دو جهت سعی دارد بر آموزش و پرورش تأثیر بگذارد، یكی تأثیر از بالا ارائه راهكار به مسئولان و دیگر تأثیر در بدنه آموزش و پرورش. دكتر ذوعلم در ادامه گفت: كانون حلقه‌های فكری و تربیتی برای انجام فعالیت‌های خود در نظر گرفته است كه باید از افراد فرهیخته برای انجام امور حلقه استفاده شود. در ادامه آقای مذنبی در مورد نحوه برخورد اجرایی با سند تحول در وزارت آموزش و پرورش نكاتی را مطرح كرد و گفت : هسته‌هایی برای كار روی سند تشكیل شده است.

در ادامه جلسه هر یك از اعضاء پیشنهادهایی برای اصلاح امور آموزش و پرورش و ارتقاء كیفیت در آن ارائه دادند.

*       كانون تربیت اسلامی شهرستان رفسنجان فعالیت‌های خود را آغاز كرد.

آقای احمد فتحی دبیر كانون تربیت اسلامی استان كرمان در گفت و گو با نشریه زمزمه گفت : اولین جلسه كانون تربیت اسلامی رفسنجان با حضور اعضاء و حجت الاسلام والمسلمین رمضانی امام جمعه شهرستان تشكیل شد.در این جلسه ضمن بیان اهداف كانون و برنامه‌های آن از بیانات امام جمعه محترم شهرستان استفاده شد.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط
1395/08/25 - 07:18
no
0
yes
0
علیرضا حسنی
باسمه تعالي
بيانيه كانون تربيت اسلامي استان گلستان در خصوص هتاکي ها به ساحت روحانیت و...
سريال توهينها به مقدسات و ساحت روحانيت و در راس آن حضرت امام خميني (ره) و شوراي نگهبان در دانشگاه منابع طبيعي گرگان دل هر دردمند و دلسوخته به نظام مقدس جمهوری اسلامی را به درد آورده است.
مدعیانی که خود با رای مردم و همین قانون اساسی به قدرت رسیدند و بر مناسب قوای مقننه و مجریه تکیه زدند هر گاه که عرصه را تنگ ببینند ساز ناکوک می زنند و فریاد وا قانونا سر می دهند .
اینان عموما ناشیانه صداقت دانشجویان را نشانه می روند و به نام مناظره اغراض خود را در توهین به مقدسات جامع عمل می پوشانند.شبهاتی کودکانه را مطرح می کنند که تماما توسط دشمن ساخته می شوند و بارها توسط صاحب نظران پاسخ داده شده است اما طوری وانمود می کنند که آنها با کشف آن فتح الفتوح کرده اند در حالی که با اندک پویشی در سایتها و کتب مربوطه پاسخی متقن به این گونه شبهات را خواهیم یافت.
اما می توان منظور اینان را از این هوچیگری به روشنی درک کرد .ناکامی اینان در عمل به وعده های انتخاباتی شان حتی پس از پروژه برجام و نیاز به رای دوباره برای تصدی قدرت به جای خدمت آنها را واداشته است که بر نقاط ضعفشان سرپوش بگذارند .اما بی انصافی این موضوع آنجاست که بجای اینکه به حریف حاضر و ناظر بتازند به شهدا و امام شهیدان می تازند.اینان اثبات کرده اند برای رسیدن به قدرت حتی نعوذ بالله خدا را نیز به بازی می گیرند.
کانون تربیت اسلامی استان گلستان به نمایندگی از فرهنگیان فرهیخته استان در این بیانه قصد پاسخ گویی به اربده کشی های آنان را ندارد بلکه اتمام حجتی است برای آنان که :
1- از باب نصیحت برادرانه به آنها گوشزد می کنیم که راه انصاف را در پیش گرفته و از شهدا و امام شهیدان شرم کنند و بجای بازی در زمین دشمن برای رفع مشکلات کشور با دیگر دلسوزان نظام هم قسم شوند.
2- این گونه موضعگیری ها و بیان مسائل بدون رعایت ادب و احترام بازی در زمین دشمن است که اگر آگاهانه باشد گناهی است نا بخشودنی.
3- عذرخواهی از خانواده شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم حداقل کاری است که اینان باید انجام داده تا تشفی خاطری باشد برای آنهایی که بجای نق زدن ،برای تامین امنیت این سرزمین از جان و مال گذشتند تا ما در سایه این امنیت بتوانیم جلسات مناظره برگزار کنیم.
4- از مسئولین برگزار کننده اینگونه جلسات خواسته می شود که با خاطیان برخورد کرده و به برکناری آنها از پستهای حساس دانشگاهی مبادرت ورزند.
5- در پایان ما نیز به خاطر کوتاهی های که در این راه شده است از ساحت مقدس شهدا و امام شهدا عذرخواهی می کنیم و با آنها پیمان می بندیم که همچون مولایمان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در راه اعتلای کلمه الله تا آخرین قطره خونمان بایستیم و با هیچ کس در این راه مماشات نکنیم.
کانون تربیت اسلامی استان گلستان


Reply