پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

حضور پر رنگ کانون تربیت اسلامی استان
تاریخ : سه شنبه 28 مرداد 20:29 کد خبر : 3177

نشست همگرایی اصولگرایان آذربایجانشرقی


 

به گزارش خبرنگارما، فیروز رضایی قائم مقام كانون تربیت اسلامی استان آذربایجانشرقی شامگاه شنبه در نشست همگرایی اصولگریان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار داشت: این خطه از همان ابتدا كه شاه اسماعیل صفوی در نخستین اقدام مهم خود، در شهر تبریز مذهب تشیع را به عنوان مذهب رسمی دولت اعلام كرد، مشخص بود كه پذیرای گفتمان اصولگرایی است.

وی افزود: آذربایجان همواره از در طول تاریخ از پیشروان و پیشگامان مكتب گفتمان اصولگرایی و ولایت مداری بوده است كه اصولگرایان كشور نباید دغدغه خاطری از آذربایجان به دل داشته باشند.

رضایی در ادامه به نهضت مشروطیت اشاره كرد و گفت: مشروطیت حاصل گفتمان اصولگرایی و اثربخشی اصولگرایان در طول تاریخ بود كه اصول گریزی برخی افراد همچون تقی زاده ها موجب انحراف این گفتمان شد كه به سبب آن دوران تاریك پهلوی متولد شد. وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی در واقع مبنی بر گفتمان اصولگرایی شكل گرفته است، ادامه داد: سال 88 نمونه ای از اصول گریزی بود كه خوشبختانه مردم آذربایجان با حماسه هشتم دی 88 مردم تبریز كه مقدمه ای برای حماسه پرشور 9 دی شد، این توطئه را مهار كردند و این نشانگر نقش مهم اصولگرایان در جامعه است.

قائم مقام كانون تربیت اسلامی شاخه آذربایجان شرقی در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته اشاره كرد و گفت: سال 92 مظهر اصولگرایی بود و اصولگرایان نشان دادند كه مدافع ملت و حق مسلم آنها هستند.

وی همچنین سرفصل اصولگرایی را امامت و ولایت مداری عنوان كرد و گفت: عدالت مبتنی بر امامت از سرفصل های اصولگرایان است.

در ادامه این مراسم، نماینده مردم تبریز، اسكو و آذرشهر نیز با بیان اینكه اصولگرایی به معنای جناح بندی در مقابل جناح سیاسی دیگر نیست، تصریح كرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر این مسئله تأكید داشتند و می فرمایند دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را قبول ندارند و نقطه مقابل اصلاح طلب، اصولگرا نیست.

محمدحسین فرهنگی افزود: اصلاحات مبانی اصولگرایی است ولی نه آن اصلاحاتی كه با معیار آمریكایی و فرهنگ غربی مثل اصلاح رضاخانی باشد كه باید معیارهای خط كشی شده جمهوری اسلامی ایران باشد. وی در ادامه اظهار داشت: آذربایجان شرقی از ابتدا در همین راستا حركت كرده و اختلاف نظرهای چندانی در این استان وجود ندارد.

وی همچنین به برگزاری این گونه جلسات در استان اشاره كرد و گفت: این جلسه مقدماتی برای جریان گفتمان اصولگرایی است و كسانی كه به فكر برهم زدن و تفرقه افكنی در جمع هستند بدانند این امر بسیار جدی است و هیچ خللی در این راه وارد نخواهد شد.

در ادامه نشست حجه الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه كشور در بیانات مبسوطی بر ضرورت همگرایی اصولگرایان تأكید كرد.

 

 

 

 

 

 

 


کد خبرنگار : 25


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط